Zoologi, kas pēta dzeltenkakla papagaili (Amazona auropalliata), pēdējo dekāžu laikā ir pamanījuši, ka šie Klusā okeāna piekrastes papagaiļi ir mainījuši savu «akcentu». Lai gan tas varētu traucēt pārošanos un vairošanos, zoologi uzskata, ka tā patiesībā varētu būt pozitīva zīme – putni pielāgojas jauniem apstākļiem.
Gluži kā citiem putniem, arī dzeltenkakla papagaiļiem katrā reģionā piemīt savs dialekts – tas nozīmē, ka katra no putnu komūnām konkrētā reģionā dzied, ķērc, svilpj citādāk. Nu Ņūmeksikas universitātes un Pitsburgas universitātes zoologi pamanījuši, ka no 1994. gada līdz mūsdienām papagaiļu akcenti sāk mainīties, ziņo portāls Science Alert. Zinātnieki skaidro, ka papagaiļu saucienu dialekti sāk saplūst un kļūt līdzīgi.
Zoologi kā piemēru min dienvidos dzīvojošo papagaiļu dziedājumu – to pēdējos gados varot dzirdēt ziemeļos. Turklāt ziemeļu putni spēj dziedāt abu Amazones reģiona galu akcentos, kas liecina par «bilingvālām» prasmēm.
Prestižo universitāšu eksperti lēš, ka putnu valodu saplūšana ir jauna, izdzīvošanai svarīga spēja. Putni iemācās «komunicēt» ar vairākām papagaiļu grupām un padalīties ar informāciju par labākajām vietām, kur meklēt barību vai palīdz atrast pretējā dzimuma papagaili riesta laikā. Zoologi skaidro, ka šādu prasmi putni iemācījušies satraucoša iemesla dēļ. Pēdējo trīs paaudžu laikā dzeltenkakla papagaiļi ir zaudējuši 92% no savas populācijas Centrālamerikā un Dienvidamerikā mežu izciršanas un malumedniecības dēļ.