Abonē SANTA+ un saņem individuālu astrologa prognozi šim gadam!
ABONĒT!
  • Vai par ārsta zīmi ir jāmaksā?

    Padomi
    Gundega Gauja
    Gundega Gauja
    29. septembris, 2018
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Pixabay
    «Mana bērna ģimenes ārstes praksē liek samaksāt 20 centus par katru ārsta zīmi, kas pēc slimošanas domāta iesniegšanai skolā, vai arī par zīmi, ka bērns drīkst piedalīties vasaras nometnē. Prasītāja nav ģimenes ārste, bet medmāsiņa, kurai ārste tajā brīdī klusēdama sēž blakus. Vai tā ir likumīga rīcība? Vai man maksāt un prasīt pretī čeku? Vai nemaksāt?» jautā lasītāja. Atbild Veselības inspekcijas Pakalpojumu uzraudzības nodaļas vecākā inspektore Diāna Labane.

    Veselības inspekcijas Pakalpojumu uzraudzības nodaļas vecākā inspektore Diāna Labane skaidro, ka šāda maksājuma pieprasīšana nav likumīga. Katram ģimenes ārstam atbilstoši līgumam ar Nacionālo veselības dienestu ir jānodrošina savu pacientu veselības aprūpe un jāizsniedz izziņas par bērna veselības stāvokli.

    Izziņu izsniegšana par bērna veselības stāvokli ir bez maksas.

    Ģimenes ārstam un viņa praksē nodarbinātajām ārstniecības personām, tātad arī medmāsai, nav tiesību pieprasīt no bērnu vecākiem samaksu par izziņas izsniegšanu.

    Lai saņemtu izziņu par bērna veselības stāvokli, jāieplāno vizīte pie ģimenes ārsta, kuras laikā ģimenes ārsts novērtēs bērna veselības stāvokli un izsniegs izziņu. Gadījumā, ja bērns jau ir saņēmis kārtējo apskati, ģimenes ārsts var izsniegt izziņu, pamatojoties uz iepriekš apskatē konstatēto.

    «Veselības inspekcija laiku pa laikam saņem šādas sūdzības no vecākiem… Rekomendēju skaidri un gaiši bērna ģimenes ārstam vai viņa medmāsiņai pateikt, ka esat interesējušies Veselības inspekcijā, Nacionālajā veselības dienestā vai Veselības ministrijā, kur speciālisti apstiprināja, ka šāds maksājums par izsniegto izziņu ir nelikumīgs,» uzsver inspekcijas pārstāve.

    Otrs variants – maksāt pieprasīto naudu tikai tad, ja pretī izsniedz čeku, un pēc tam ar šo čeku vērsties Veselības inspekcijā, kas tālāk ir tiesīga uzlikt ārstniecības iestādei vai ārstam par pienākumu atmaksāt nelikumīgi iekasēto naudu. 99 procentos gadījumu nostrādā pirmais variants un pietiek ar attiecīgo institūciju pieminēšanu, lai ārsts atzītu – nē, maksu nevajag.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē