- Zaļā tēja satur tanīnus, kas var traucēt folijskābes uzņemšanu, un tā ir ļoti svarīga ne tikai grūtniecēm mazuļa normālai attīstībai. Mazāk zināms ir fakts, ka folijskābe gados vecākiem cilvēkiem asinsvadus sargā no bojājumiem. Īpaši ar uzņemto tanīnu daudzumu jāuzmanās tiem, kam ir nosliece uz paaugstinātu holesterīnu un kam ir paaugstināts kardiomarķieris homocisteīns.
- Kofeīns, kas ir zaļās tējas sastāvā, palīdz uzturēt možumu, taču, to pārdozējot, var būt paātrināta sirdsdarbība un rasties nemiers. Turklāt kofeīnu saturoši dzērieni, tostarp zaļā tēja, traucē dzelzs uzsūkšanos, tādēļ tā būtu lietojama atsevišķi no ēdienreizēm – it īpaši, ja dzelzs uzsūkšanās jau tāpat ir apgrūtināta.
- Zaļajā tējā ir zobu un kaulu veselībai nepieciešamais fluors, taču arī to nevajadzētu pārdozēt. Īpaši jāuzmanās jauniešiem, kas vēl aug un attīstās, jo fluors lielā daudzumā var radīt pretēju efektu – nevis stiprināt, bet apdraudēt kaulu un zobu veselību.
- Brīnumatslēdziņa visam ir samērība. Tāpēc vēlams ik pa laikam pamainīt lietotās tējas veidu, piemēram, pret kādu pļavas augu uzlējumu vai hibiska tēju.
Zaļā tēja var kaitēt veselībai?!
Padomi
16. marts, 2024
Komentēt
Kaut arī zaļā tēja ir veselīga, pārāk bieži un daudz to dzert nav ieteicams.