- Naktssveces eļļā jau 1919. gadā tika atklāta viena no nepiesātinātajām taukskābēm – omega 6. Būtībā omega 6 jau dabiski atrodas praktiski visās mūsu organisma šūnu membrānās jeb ārējos apvalciņos, taču smēķēšana, stress, miega trūkums un citi kaitīgie faktori taukskābju dabiskās rezerves samazina. Tā kā organisms pats nespēj tās dabiski nodrošināt, naktssveces eļļa var palīdzēt atgūt taukskābju līdzsvaru.
- Tā ir vērtīga arī ādas slimību, iekaisumu ārstēšanai, imunitātei un pat asins sašķidrināšanai situācijās, kad ir risks palielināties asinsrecei un veidoties trombiem asinsvados. Omega 6 ir nepieciešama katras šūniņas vielmaiņai, jo īpaši ādas šūnām – kad mums pietiek omega 6 taukskābju, āda izskatās tvirtāka, elastīgāka un veselāka… Tāpat šai taukskābei piemīt antioksidanta iedarbība.
- Labumu hormonālajai sistēmai naktssveces eļļa dod, pateicoties īpašam taukskābju sintēzes mehānismam. Proti, mūsu asinīs dabiski ir specifiska taukskābe, ko sauc par dihomo-gamma-linolēnskābi jeb dHGls, un parasti tieši dHGls deficīts izraisa visas ar hormonu disbalansu saistītās parādības – sāpīgas mēnešreizes, sāpīgas krūtis, aizkaitināmību… Taču, lietojot naktssveces eļļu, organisms eļļā esošo gamma-linonēnskābi jeb omega 6 pārveido par dHGls, un tādā veidā organisms pats sakārto savu bioķīmiju un hormonālo fonu.
Cik daudz lietot?
Ja lieto naktssveces eļļu profilaksei, ieteicams vadīties pēc ražotāja noteiktajām devām. Standartā 1000 miligramu kapsula satur 100 miligramus (nevis 1000!) gamma-linolēnskābes jeb omega 6, un ar to pieaugušam cilvēkam vajadzētu pietikt, ja taukskābju trūkums organismā nav ļoti izteikts un netrūkst vēl kādu vitamīnu vai uzturvielu. Lai eļļa labāk uzsūktos, vēlams to lietot ēšanas laikā. Pēc divu trīs mēnešu lietošanas kursa vajadzētu būt uzlabojumam, piemēram, āda vairs nav tik sausa, sakārtojas mēnešreižu cikls utt.