«Man ir 79 gadi. Pirms 6 mēnešiem veikta kataraktas operācija arī otrai acij. Pēc pirmās operācijas atklājās radzenes bojājums, kura dēļ acs redzi zaudēja gandrīz pilnīgi. Otrā acī tīklenes bojājums mazs, tomēr nedaudz palielinās. Vai iespējams redzi saglabāt ar profilaksi? Televizoru neskatos, lasu tikai presi un žurnālus,» raksta kundze.
Tīklenes šūnām, kas uztver gaismas starus un atbild par normālu redzi, nepārtraukti vajag saņemt skābekli un barības vielas. Visi šie enerģētiskie procesi acī notiek tāpēc, ka tai ir diezgan laba apasiņošana, un tā iespējama tikai tad, ja ir labs acs spiediens un labs acābola tonuss. Savukārt no vēstules noprotams, ka tev ir diagnosticēti acs struktūras bojājumi, proti, slimības. Tas nozīmē, ka vairāk jārunā un jādomā par ārstēšanu acu ārsta uzraudzībā, nevis par profilaksi.
Jo īpaši svarīgi tas ir situācijā, ja palikusi tikai viena redzīga acs. Detalizēti izmeklējot aci, oftalmologs varēs sniegt informāciju par to, vai pietiek ar dinamisku novērošanu un acu vitamīnu lietošanu, vai arī būs nepieciešama nopietnāka ārstēšana, lai saglabātu redzi acī, kur ir konstatēts tīklenes bojājums. Par aci, kura gandrīz pilnīgi zaudējusi redzi… Arī te nepieciešama izmeklēšana, lai saprastu, vai papildus radzenes bojājumam slima nav arī tīklene. Taču lasīt un arī skatīties televizoru tu normas robežās, nepārspīlējot, nenodarot sev pāri, drīksti.