- Māris Arājs, MyClinicRiga vadītājs, ginekologs, dzemdību speciālists un reproduktologs:
– Personīgi man ar homeopātiju ir pozitīva pieredze, tāpēc teikšu tā – kāpēc lai pāri nepamēģinātu ārstēties homeopātiskā ceļā un tādā veidā tikt pie bērniņa? Visam ir savas iespēju robežas, arī klasiskajai medicīnai, un, ja tā netiek galā, katram ir tiesības izmēģināt arī citas metodes. Daudzas lietas ir grūti pierādāmas. Bieži vien pāriem ir neskaidra neauglība, kad viņi ir visvisādi izmeklēti, taču neauglības cēloni īsti neatrod. Arī tad var izvēlēties homeopātiju, kas turklāt var palīdzēt ne tikai sakārtot veselību, bet arī atslābināt emocijas.
Taču ir kāda nianse, kas, manuprāt, noteikti jāņem vērā: ja pusgada, ilgākais gada laikā ar homeopātisko ārstēšanu mazulis nepiesakās, kaut kas ir jāmaina. Vai nu jāizvēlas cits homeopāts, vai cits homeopātiskais preparāts, vai cita ārstēšanas metode, cita taktika. Nevar desmit gadus mēģināt ārstēt neauglību tikai ar graudiņiem vai inhalācijām.
Ja, kaut vai tikai sajūtu līmenī, varam ko darīt vai mums šķiet, ka tas jādara, – tad arī jādara!
- Gints Treijs, ginekologs Jura Vītola klīnikā, pieredze neauglības ārstēšanā – vairāk nekā 20 gadi:
– Visas metodes – homeopātiju, refleksoterapiju, fitoterapiju, pat tik iracionālas kā astroloģiju vai dziedniecību – var izmantot, ja tās palīdz atrisināt problēmas, un tas ir brīnišķīgi. Cits jautājums – vai problēmu var atrisināt tikai ar tām? Laikam jau ne, tāpēc domāju, ka sievietei vai pārim jāpalīdz kompleksi – gan ar klasiskajām neauglības ārstēšanas metodēm, gan šīm, īpaši, ja pāris to vēlas. Vai esmu redzējis labus rezultātus pēc ārstēšanas ar homeopātiju?
Manā praksē un pieredzē viss ir bijis, un tas ir apbrīnojami. Jo ilgāk strādāju, jo vairāk man šķiet, ka šajā laukā, šajā istabā, neesam gluži vieni. Ka procesā piedalās vēl kāds. Un, ja, kaut vai tikai sajūtu līmenī, varam ko darīt vai mums šķiet, ka tas jādara, – tad arī jādara!