Tomēr arī neatliekamās pastaigas kopā ar suni, kas iekrīt tieši lietus laikā, var padarīt komfortablas un drošas. Ja gāž kā pa Jāņiem, bet sunim nepieciešams doties ārā, lai nokārtotu dabiskās vajadzības vai izkustētos, izvēlies vietas, kas ir pasargātas no tieša lietus, nevis klaju lauku vai ielu. Varbūt tavā apkaimē ir liela nojume, kas var kalpot kā patvērums. Lietus laikā laba izvēle ir doties uz parku ar lieliem, kupliem kokiem, kuru lapotnes bloķē ūdens piles. Pat ja tavs četrkājainais draugs ir enerģijas pārpilns, dzīvespriecīgs, un tādi sīkumi kā lietus viņa vēlmi dauzīties ārā neietekmē, visticamāk, tu būsi priecīgs patverties zem kāda jumta, kamēr suns izbauda āra aktivitātes.
Mētelīši nav modes untums
Dažādiem suņiem ir atšķirīgas apmatojuma struktūras. Ja vieniem apmatojuma specifika ļauj lietus pilēm ātri notecēt, citiem suņiem kažoks uzsūc slapjumu kā frotē dvielis. Sevišķi veci, vāji un slimīgi dzīvnieki ir jāsargā no ilgstoša mitruma un vēsuma, tāpēc kvalitatīvs lietusmētelis tavam sunim nodrošinās tik svarīgo aizsardzību. Lietusmētelis atvieglos žāvēšanu pēc pastaigas vai ļaus no tās izvairīties pavisam, turklāt suņu saimnieki apgalvo, ka lietusmēteļa vilkšana samazina arī specifisko slapja suņa smaku.
Veikalos, it īpaši interneta vietnēs, ir pieejama plaša suņu lietusmēteļu izvēle dažādās cenu kategorijās (sākot no 5 līdz pat 30 eiro). Izvēloties mētelīti, jāņem vērā, cik lielam sunim tas paredzēts. Daļai apģērbu izmērs atšifrēts kā small, medium, large, bet daļai izmēri norādīti centimetros. Ja tavs suns ir nestandarta izmēra, izmēri viņu un mēģini atrast tieši viņam atbilstošu izmēru, jo mētelis nedrīkst būt ne par lielu, ne par mazu, lai pildītu savu funkciju.
Citi lasa
Par labākiem var uzskatīt suņu lietusmēteļus, kuriem ir kapuces un atstarojoši elementi.
Izdarot pirkuma izvēli, rūpīgi novērtē sava suņa veselību un vajadzības. Iespējams, ka tieši tavam sunim jāizvēlas tāds mētelis, kuram klāt ir arī bikšu daļa suņa kājām vai varbūt atsevišķi jāiegādājas zābaciņi slapjam laikam. Lielo izmēru, piemēram, īru vilku suņu saimnieki atklāj, ka reizēm nav ko ķēpāties ar suņiem ražotajiem mētelīšiem, bet uzreiz var iegādāties speciālu segu, kas aiztur vēju un lietu un domāta maza izmēra zirgiem un ponijiem.
Sunim vairāk dvieļu kā cilvēkam
Uzreiz pēc atnākšanas mājās, svarīgi visu sušķību atstāt pēc iespējas tuvāk durvīm un neienest mājās. Noderīgs būs liels, tumšs un viegli kopjams paklājs uzreiz pie ieejas mājās. Turpat koridorā atsevišķā kastē ar vāku var ierīkot suņa dvieļu glabātuvi. Ja pinkainis ir liels un slapjš, viņu var noslaucīt uzreiz pēc ieiešanas mājās, pirms viņš ir paguvis doties tālāk un nosusināties citur. Netīrumu noslaucīšanai lieti noderēs mitrās salvetes, kas paredzētas zīdaiņiem un ir bez smaržas.
Veci, vāji un slimīgi dzīvnieki īpaši jāsargā no ilgstoša mitruma un vēsuma.
Atkarībā no suņa apmatojuma tipa, iespējams, suns būs jāžāvē ar fēnu. Tāpat kā lietu, ne visi suņi akceptēs arī fēnu, tādēļ esi pacietīgs un iejūtīgs, pirmo reizi tuvinot dzīvniekam viņam nepazīstamo priekšmetu. Žāvējot matus sev, tu vari kontrolēt gaisa temperatūru un žāvēšanas tempu atkarībā no savām sajūtām. Ja sunim fēna gaiss būs par karstu, viņš to varēs izrādīt, tikai smilkstot. Tādēļ tev jābūt maksimāli uzmanīgam.
Ja tev ir garspalvains suns un tu viņu regulāri mazgā, iespējams, ir vērts ieguldīt līdzekļus speciāli suņiem paredzētā fēnā, kādus, galvenokārt iegādājas profesionāļi – suņu audzētāji. Galvenā atšķirība no cilvēku fēna ir tā, ka dzīvniekiem paredzētais pūš nevis vienkārši karstu gaisu, bet tehnoloģiski veidots tā, lai ar spēcīgu gaisa strūklu notrauktu lieko slapjumu, bet pārējais mitrums iztvaikotu pats, dabiskā ceļā. Tiesa, šādi žāvētāji ir salīdzinoši dārgi.
Bailes no negaisa
Daži suņi ne vien kļūst nervozi, bet pat krīt panikā pērkona negaisa un stipru lietusgāžu laikā. Ir četrkājaiņi, kuri jau vairākas stundas pirms vētras to sajūt un cenšas paslēpties. Ne vienmēr šādām bailēm ir izskaidrojums. Tie var būt zibens gaismas uzplaiksnījumi, temperatūras izmaiņas vai vienkārši vēja un lietus skaņa, kas biedē dzīvnieku.
Tikpat labi suns ir piedzīvojis ko nepatīkamu tieši pērkona laikā, tāpēc šie laikapstākļi viņu katru reizi dara nervozu. Šādā gadījumā suņa saimniekam jābūt sevišķi iecietīgam. Nekādā gadījumā nedrīkst ar varu stumt suni lietū vai atstāt vienu ārā. Ja katrā ziņā jāiet pastaigā, nevajag doties nekur tālu prom no mājas, jābūt dzīvniekam blakus, un pēc pastaigas, ienākot istabā, jāatalgo suns ar kādu kārumu.