Ja svīšana ir bijusi jau kopš mazām dienām, vairumā gadījumu tas nozīmē, ka iemesls nav vis slimība, bet pārmantojamība. Ja mamma pastiprināti svīst, ir liela varbūtība, ka tāpat būs arī viņas meitai. Ja tā, tad nav nepieciešamības problēmu steigšus sākt risināt ar ārsta palīdzību. Iemesls uztraukumam varētu būt tad, ja stipra svīšana parādījusies pēkšņi un ja sviedri plūst aumaļām pat tad, kad organismu neietekmē nekādi kairinātāji (karsts laiks, fiziska slodze, uztraukums). Reizēm pastiprināta svīšana var norādīt uz dziļi organismā dusošām problēmām, kas var attīstīties nākotnē.
Lai atrastu iemeslus, jādodas pie dermatologa, neiropatologa vai endokrinologa. Lai noteiktu svīšanas iemeslu, būs jāveic analīzes. Pirmkārt, jāpārbauda vairogdziedzera darbība un jānosaka cukura līmenis asinīs. Noteikti jāveic arī plaušu rentgens.
- Svarīgi daudz dzert, lai organismā netrūktu minerālvielu. Reizēm cilvēkiem šķiet: jo vairāk viņi svīst, jo mazāk jādzer – tad svīšana mazināšoties. Ja cilvēkam sviedri izdalās normālā daudzumā, tā arī ir. Taču, ja svīšana ir pastiprināta, kopā ar sviedriem organisms zaudē daudz sāļu.
- Jārūpējas par veģetatīvo nervu sistēmu.
- Svarīgas regulāras fiziskās aktivitātes (vēlams, svaigā gaisā) un atpūta.
- Jāizvairās no emocionāliem pārdzīvojumiem – bailēm, uztraukuma, nervozēšanas.
Ja cilvēks pastiprināti svīst, nav jēgas lietot parastos dezodorantus, kas ir tikai aromāta avots, jāizvēlas dezodorants antiperspirants, jo tas mazina sviedru dziedzeru darbību. Te gan jāatceras, ka stingri jāievēro lietošanas pamācība – pretsviedru līdzekli nedrīkst lietot biežāk kā reizi diennaktī, citādi sviedru dziedzera kanāls var aizsprostoties pavisam un veidoties iekaisums.