• Vai drīkst iet pirtī, ja ir augsts asinsspiediens? Un tad, ja ir iesnas?

    Padomi
    Santa.lv
    Santa.lv
    30. decembris, 2023
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Mr. Tempter/Shutterstock.com
    Ar pirtī iešanu ir jāuzmanās, jo tā tomēr ir neikdienišķa slodze organismam.

    Vai drīkstu iet pirtī, ja…?

    • … ir hroniskas sirds un asinsvadu slimības?

    Ja nesen pārciests miokarda infarkts, protams, uz pirti nevar iet, taču, ja tas noticis jau pirms laba laika, bieži vien pirts ir pat ieteicama, jo pirts ir labs kardiotreniņš. Ja ir ateroskleroze, tad mērena pirts derēs, lai palēninātu asinsvadu aizaugšanas procesu.

    • … ir paaugstināts asinsspiediens?

    Vispirms jānoskaidro, kādi ir tā cēloņi. Ir gadījumi, kad ar pirtī iešanas palīdzību spiedienu pat var pazemināt un normalizēt – piemēram, tad, ja tas ir paaugstināts stresa dēļ. Ja pirts spiedienu paaugstina vēl vairāk, tad, protams, tajā nevajag iet.

    •  … pirtī vai pēc pirts sāp galva?

    Jāmeklē iemesls, kāpēc tā notiek, jo pirts jau nav vainīga – tā ir papildu slodze, kas parāda visas vainas. Varbūt galvassāpes rodas tāpēc, ka ir saspiesti kakla skriemeļi, un tas traucē asinsriti. Pirtī lieliski var manuāli sakārtot ķermeni, vajadzīgs tikai gudrs pirtnieks vai masieris.

    Atkarībā no tā, cik augsta ir ķermeņa temperatūra. Tās paaugstināšanās ir aizsargreakcija, jo ar karstumu organisms mēģina nonāvēt to, kas tajā iekļuvis. Bet to pašu reakciju var panākt pirtī, kur var organismam palīdzēt celt iekšējo temperatūru.

    Mikrobi un slimību izraisītāji lielākoties iet bojā 38–39 grādu temperatūrā.

    Bet, ja temperatūra jau ir 38, tad gan nevajag iet pirtī, jo tur tā celsies vēl vairāk, un tā organismam būs pārāk liela slodze.

    • … ir iesnas?

    Pirtī var labi atvieglot elpošanu un celt imunitāti, lai iesnas ātrāk un vieglāk pāriet. Pret iesnām pirtī var lietot aromātus, inhalācijas, var dzert sviedrējošas tējas. Zinot enerģētiski jutīgos ķermeņa punktus, var izpērt pēdas un plaukstas. Bet nedrīkst pēc pirts iet aukstā ūdenī.

    • … augšējo elpceļu iekaisums?

    Ja kakls jutīgs, nevajag to pakļaut lieliem temperatūras kontrastiem. Var ieiet pirtī, pakarsēt pēdas, kaklu turēt visu laiku siltu, bet aukstā baseinā nelēkt un aukstā dušā neiet. Pēc pirts silti jāsaģērbjas un jādzer daudz šķidruma.

    Padoms. Labākais padomdevējs ir tavas sajūtas – ja pirtī nejūties labi, tad neej! Bet, ja viss ir kārtībā, droši vari to darīt!

    Kad nekavējoties jāiet ārā no pērtuves? Ja ir sirdsklauves, sirds auļo un ritms nenoregulējas, ja ir sajūta, ka galvā paaugstinās spiediens, ir nepārejoši galvas reiboņi, sākas jebkādas sāpes ķermenī, ir slikta dūša, uzbudinājums, pārlieks muskuļu atslābums, miegainība.

    9 kaites, ar kurām slimojot nevajag iet pirtī

    1. Akūtas infekcijas slimības.
    2. Nopietnas ādas slimības.
    3. Nopietnas psihiskas problēmas.
    4. Epilepsija.
    5. Akūtas acu un ausu slimības
    6. Akūtas onkoloģiskas problēmas.
    7. Akūta anēmija jeb mazasinība.
    8. Nosliece uz asiņošanu.
    9. Bronhiālā astma ar biežām lēkmēm.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē