Sākoties mēnešreizēm, liela daļa sieviešu – it īpaši tās, kas vēl nav dzemdējušas, – jūtas slikti. Ir nespēks, galvassāpes, velkoša sajūta vēdera lejasdaļā. Vispārējās pašsajūtas pasliktināšanās saistīta ar to, ka, sākoties mēnešreizēm, rodas hormonu bedre – tie ir minimālajā līmenī – un pazeminās asinsspiediens, jo ir gaidāma asiņošana. Jo zemāks asinsspiediens, jo mazāks spiediens asinsvados un mazāka asiņošana.
Tā daba rūpējas, lai sieviete nenoasiņotu, taču līdz ar to pasliktinās pašsajūta, ir vājums un galvassāpes.
Pret to vislabāk palīdz tonizējoši līdzekļi, piemēram, kafija ar cukuru vai zaļā tēja. Ja tomēr ar to nepietiek, pieredze liecina, ka no medikamentiem vislabāk lietot citramonu vai askofēnu. Savukārt ibuprofēns vairāk palīdzēs pret sāpēm vēdera lejasdaļā, ko izraisa dzemdes kakla atvēršanās. Nereti, lai mazinātu sāpes, pietiek ar vienu tableti. Ir sievietes, kas pret mēnešreižu sāpēm lieto nošpu, taču šis medikaments vēl vairāk pazemina asinsspiedienu un paplašina asinsvadus, tāpēc mēdz pastiprināties galvassāpes un vājums.
Pret sāpēm vēdera lejasdaļā var palīdzēt pagulēšana zem siltas segas, silta termofora pielikšana, jo siltumā paplašinās asinsvadi, taču jārēķinās, ka sildīšana var pastiprināt asiņošanu.
Pats gudrākais grūtajās dienās ir ieklausīties savā ķermenī un sajūtās, samazināt slodzi, nenodarboties ar sportu. Varbūt mierīgi pagulēt uz dīvāna ar tējas vai kafijas krūzi rokās un palasīt kādu grāmatu vai paskatīties mīļu seriālu.