Daudzi indīgie augi tiek izmantoti tautas medicīnā. Uz savu roku to noteikti nevajadzētu darīt, tikai – ar pieredzējuša speciālista ziņu.
- Rīcins.
Šis augs tiek uzskatīts par vienu no indīgākajiem pasaulē, un patiesībā nav saprotams, kādēļ to vispār ļauts audzēt dārzos. Indīgākā rīcina daļa ir sēklas, tomēr spēcīgu organisma reakciju var izraisīt arī citas auga daļas – piemēram, sula, ja tā nokļūst uz ādas.
- Driģene.
Par to, ka driģene nav labs augs dārzam, liecina senais teiciens: ārdās kā driģenes saēdies. Un tā arī ir, ka driģenes izraisa uzbudinājumu – cilvēks var sākt kliegt, neadekvāti smieties, var būt arī vemšana un krampji.
- Zilā kurpīte.
Tā ir daudzkārt indīgāka par sarkano mušmiri. Indīgas ir visas zilās kurpītes daļas, un pat daži grami auga var izraisīt nāvi. Senos laikos šis augs arī izmantots, lai pagatavotu indi, kurā izmērcēt kara un medību bultas.
- Eņģeļtaure.
Tāpat kā vairākiem citiem nakteņu dzimtas augiem, arī eņģeļtaurei indīgas ir visas auga daļas. Eņģeļtaures dārzā jākopj ļoti piesardzīgi, uzmanoties, lai uz rokām nenonāk auga sula.
- Uzpirkstīte.
Šo puķi nevajadzētu audzēt tuvu garšaugu dārzam, jo lapiņas atgādina salvijas lapas – ātrumā var sajaukt. Augs izraisa sirdsdarbības traucējumus.