Abonē SANTA+ un saņem individuālu astrologa prognozi šim gadam!
ABONĒT!
  • Uz deguna uzmetušās čūlas! Vai tiešām herpess, un kā vislabāk sev palīdzēt?

    Jautājumi un atbildes
    Indra Ozoliņa
    27. novembris, 2024
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: STUDIO GRAND WEB/Shutterstock.com
    Par nejaukiem izsitumiem uz deguna lasītājai atbild daktere Inta Kusiņa, dermatoloģe un veneroloģe P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā un privātpraksē.

    Lasītājas vēstule: Divas nedēļas ilgst iesnas un klepus. Sākumā temperatūra bija 39 grādi. Pie ārsta negāju, jo uztaisīju kovida testu – nav, bet arī citām vīrusinfekcijām ārstēšana nekāda un vienāda: dzer daudz šķidruma, temperatūru pazeminošās zāles, guli mājās, atpūties, nestrādā. To arī darīju, vienīgi – attālināti strādāju. 

    Otrajā nedēļā temperatūra bija apmēram 37 grādi, drusku vairāk, drusku mazāk – kā kuru dienu.

    Jutos un vēl joprojām jūtos, it kā glāzi džina ar toniku būtu iedzērusi – ar vieglu reibonīti. Un uz deguna uzmetusies šāda šaize. Herpess? No kā, ja degunu nerīvēju?! Gan jau pāries, bet – ko pasmērēt, lai čūlas ātrāk pazūd un nebiedēju cilvēkus? Mājās smejas, ka man deguns drīz nokritīs! Iesūtu arī fotogrāfiju. Laura

    Laura, konsultēt pēc fotogrāfijas un apraksta nav labākais variants. Būtu vēlama klātienes vizīte, kurā ārsts izjautās par sūdzībām – kādas bija pirmās pazīmes, kā izsitumi nākamajās dienās izplatījās, vai tie sāp, niez vai varbūt nemaz netraucē?

    Izsitumus speciālists var apskatīt īpašā apgaismojumā, iespējams, ar dermatoskopu, parasti tos arī pataustām.

    Es vienmēr pārbaudu visu ādu, jo reizēm cilvēks nemaz nepamana, ka izsitumi ir vēl kur citur. Tikai tad tiek pieņemts lēmums par ārstēšanu un tiek sniegti ieteikumi.

    Fotogrāfijā izsitumi var atšķirties no tā, kā izskatās patiesībā. Jā, šī varētu būt herpesa infekcija. Herpesvīruss parasti iekļūst organismā un liek par sevi manīt, kad mūsu imūnsistēma tiek novājināta. Parasti tad jūt sāpīgumu, dedzināšanas sajūtu, veidojas ādas apsārtums un vēlāk redzami sagrupēti pūslīši.

    Pašā infekcijas sākumā vēlams iespējami ātri un pietiekami bieži uzsākt lietot pretvīrusa krēmus, un tad, iespējams, pūslīši nemaz neizveidosies.

    Ja tie jau parādījušies un plīst, veidojas sīkas brūcītes, tāpēc svarīgi nepieļaut mikrobu infekcijas pievienošanos. Tad noderēs dziedējoši un dezinficējoši krēmi, spreji, šķīdumi, piemēram, Bepanthen plus, Cicasilver – jebkurš līdzeklis, kas dezinficē brūces un veicina dzīšanu. Lai brūcītes iespējami ātri sadzītu, tās nedrīkst rīvēt, plēst kreveles un bieži jāmazgā. Ļoti ceru, ka jūsu izsitumi jau veiksmīgi sadzijuši.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē