Masē pats
Labi apgūstot pašmasāžas metodes un sistemātiski tām pievēršoties, iespējams panākt ļoti labus rezultātus. Svarīgākais, kas jāņem vērā, izmantojot, piemēram, masāžas ruļļus – drīkst masēt TIKAI mīksto audu daļas jeb muskuļus. Ar rulli nedrīkst braukt pāri kauliem (apakšstilba priekšējā daļa), locītavām. Rullējot jāievēro pareizs rullēšanas spiediena virziens. Spēcīgāks spiediens ir virzienā uz sirdi un limfātisko mezglu sakopojumu vietām – uz cirksni (rullējot augšstilbu no visām pusēm), uz paceli (rullējot ikrus,) un uz padusēm (rullējot krūšu fasciju, sānus). Pretējā virzienā ar rulli jāpārslīd viegli, bez spiediena.
Katram segmentam jāvelta aptuveni 2 minūtes. Rullēt nedrīkst ātri un nedrīkst to virzīt sev pāri abos virzienos!
Pašmasāžas rullis būs ērtāks lielo muskuļu grupu masāžai. Mazajām muskuļu grupām iespējams izmantot cietas un vidēji cietas bumbiņas, ežus un citus pašmasāžas rīkus, piemēram, tenisa bumbiņu – jā, tieši tik vienkārši. Savilktu plecu gadījumā tenisa bumbiņu novieto mīksto audu daļā starp lāpstiņām un mugurkaulu (noteikti ne uz kauliem – lāpstiņām vai mugurkaula), nostājies pret sienu un ar lēnām kustībām izrullē sāpīgos punktus. Pēc tāda paša principa kā izmanto masāžas rulli, var izmantot arī tenisa bumbiņu, piemēram, sēžas vai augšstilbu muskuļu izmasēšanai.
Pēc detalizētas informācijas un praktiskiem padomiem, kā labāk veikt pašmasāžu, vērts vērsties pie speciālista, kurš pārzina pašmasāžas tehnikas un inventāru.
Arī uz pašmasāžu attiecas vairāki ierobežojumi:
- Nerullē iekaisušas, sāpošas vietas, nesenu traumu un lūzumu vietas.
- Nerullē paplašinātas vēnas.
- Nerullē un nespiež limfmezglu sakopojumu vietas.
- Ar sava ķermeņa svaru nerullē osteoporozes gadījumā – šādos gadījumos ir iespējams sevi izmasēt pret sienu.
- Jāievēro piesardzība, ja tiek lietoti pretsāpju medikamenti.
Raksta turpinājums: