- Viens no vērtīgākajiem skujkoku produktiem ir ēteriskās eļļas – gaistošu bioloģiski aktīvu vielu maisījums. Tās iegūst pavisam vienkārši – skujām pūš cauri ūdens tvaiku vai skujas iemērc ūdenī un vāra. Rezultātā rodas tvaiks, kas aizrauj sev līdzi ēteriskās eļļas. Pēc tvaiku kondensēšanās ūdens nostājas apakšā, bet eļļas – augšā.
Priedes un egles ēteriskās eļļas noder, kad cilvēks ir saaukstējies vai saslimis ar bronhītu, – iepilini dažas pilītes bļodā ar karstu ūdeni un paelpo garaiņus.
Tikpat labi vari priedes vai egles ēterisko eļļu izmantot pirtī, lai tvaiki attīra elpceļus. Cits variants – eļļiņu uzpilini uz cukurgrauda un to nosūkā. Priedes un egles aromātiskās eļļas izmanto arī aromterapijas lampās vai vannā, lai gaisā mazinātu baciļus un telpā ieplūstu meža aromāts.
- Zināms, ka organisma šūnas izstrādā īpašas vielas doliholus, kas iesaistās imunitātes nodrošināšanas procesos. Taču pētnieki atklājuši, ka daudzu slimību gadījumā doliholi pastiprināti izvadās no organisma. Nu, lūk, un te var līdzēt poliprenoli, kurus uzņem ar pārtikā lietotajiem zaļumiem un kas aknās tiek pārvērsti par doliholiem!
Tāpat poliprenoli būs noderīgi tad, ja cilvēkam ir hronisks aizkuņģa dziedzera iekaisums, kuņģa čūla, podagra, cukura diabēts, encefalīts, izkaisītā skleroze, aknu ciroze, hipertensija, alerģija, kāda onkoloģiska slimība vai pārciests insults.
Citi lasa
Novērota arī poliprenolu efektivitāte redzes nerva atrofijas gadījumā. Zināmi gadījumi, kad poliprenoli palīdzējuši atlabt pat pēc smaga ērču encefalīta.
Poliprenolus, kas iegūti no priežu un egļu skujām, vari iegādāties gan pilienu, gan kapsulu veidā. Novērots, ka visefektīvāk iedarbojas 20–30 dienu ilga kursa veidā, ko atkārto četras reizes gadā.