- Dzelzs – tā rezerves ir būtiskas nagu, matu, ādas veselībai un enerģijas apmaiņai šūnās. Savukārt dzelzs deficīts iet roku rokā ar nepilnvērtīgu uzturu un kuņģa un zarnu trakta vainām, kas var izraisīt dzelzs uzsūkšanās traucējumus.
- B12 vitamīns – tas piedalās asinsradē un dažādos neiroloģiskos procesos organismā. Starp citu, pietiekams šā vitamīna līmenis var attālināt Alcheimera slimības attīstības risku.
- Omega taukskābes – nepieciešamas hormonu atbalstam un sirds veselībai, mazina iekaisuma reakcijas šūnās un spēj mazliet pazemināt triglicerīdu līmeni asinīs, bet paaugstināt augsta blīvuma (ABL) jeb labā holesterīna līmeni.
- D3 vitamīns – svarīgs vielmaiņas sistēmai, kaulu veselībai un imunitātei.
- Antioksidanti – selēns, glutations, cinks. Šīs vielas ir atbildīgas par brīvo radikāļu izvadīšanu, lai organisms spētu atbrīvoties no nevajadzīgajām vielām un pats sevi atjaunot.
Šie vitamīni un minerālvielas tev svarīgi, ja esi vecumā 45+
Padomi
20. septembris, 2024
Komentēt
Dažādos vecumposmos atšķiras mūsu organisma vajadzības. Jo sevišķi kaprīzs tas kļūst, kad sākam novecot. Un tad mums organisms jāpalutina, piemēram, ar dažādiem vitamīniem un minerālvielām, lai tas būtu enerģijas un veselības pilns. Kas tad ir tas būstiskais vecumā pēc 45 gadiem?