Jā, var. Taču tas nav vienīgais veids, kā 2. tipa cukura diabētu izārstēt pilnībā. Vispirms jāsāk ar radikālām pārmaiņām savā dzīvesveidā – jāievēro stingra diēta, regulāri jānodarbojas ar fiziskām aktivitātēm un jālieto medikamenti, jo arī tā pacients pats var ļoti veiksmīgi atbrīvoties no šīs slimības.
Turklāt, ja cilvēks spēj to visu ievērot un tiešām krasi izmaina dzīvesveidu, tas vienmēr ir arī liels ieguldījums pašapziņas celšanā.
Protams, jāatzīst, ka bariatriskā ķirurģija ir ļoti efektīvs 2. tipa cukura diabēta ārstēšanas līdzeklis, jo 98 procentos gadījumu ar to var atbrīvoties no kaites. Arī endokrinologi pacientus, kam ĶMI pārsniedz 45, nosūta uz kuņģa samazināšanas operāciju, lai panāktu būtisku veselības uzlabojumu, jo 2. tipa diabēts parasti nāk komplektā ar ābola tipa aptaukošanos, kad taukaudi izgulsnējas ap iekšējiem orgāniem vēdera rajonā, un tas rada arī daudzas citas veselības problēmas.
Tomēr bariatrisko ķirurģiju nevar uzskatīt par universālu un pilnīgi visiem pacientiem realizējamu ārstēšanas veidu, jo pastāv dažādi operācijas riski.