- Iepērt var visas tās vietas, kur savilkti, sasprindzināti muskuļi, traucēta asinsrite – kakla joslu, pampstošas kājas, tirpstošas rokas, celulīta skartu dibenu, sāpīgus krustus.
- Vislabāk iepērt kailu ķermeni, tomēr arī viegls apģērbs netraucē.
- Tāpat kā masējot, arī ieklapējot skar tikai mīkstās vietas – muskuļus, bet pa kaulainajām nesit. Jo sevišķi jāsargā mugurkauls. Arī nieru rajonā mugura jāsaudzē.
- Muskulim, kuru apstrādā, jābūt atbrīvotam. Piemēram, lai iepērtu kājas, apsēžas, uzliek kāju uz zema ķeblīša un, sākot no potītes, ieper vienu kājas sānu, pēc tam otru.
- Kustību virziens ir līdzīgs kā masējot – pa limfas atteces līnijām. Tas nozīmē, ka pērienu sāk no kāju un roku galiem un virzās uz augšu.
- Nedrīkst sist par stipru! Nav tā – jo spēcīgāks būs pēriens, jo lielāks efekts. Iepērt sevi (vai otru) drīkst līdz sāpju robežai. Un robeža ir diezgan smalka – sitiens drīkst būt tik stiprs, lai būtu jūtams, bet nešķistu sāpīgs. Procesam jābūt patīkamam – gluži tāpat kā masāžai.
- Katru sektoru – plecus, kājas, gurnus – apstrādā piecas, desmit vai piecpadsmit minūtes.
- Efekts būs jūtams uzreiz – mazāk tirps, vilks, pamps. Bet, lai efekts kļūtu noturīgs, regulāri jāieperas ilgāku laiku – nedēļas un mēnešus. Sākumā tas jādara katru dienu, vēlāk – katru otro dienu, vēl pēc kāda laika – katru trešo dienu.
Labumi, ko dod pēriens
- Pēc nogurdinošas dienas atslābina saspringušos muskuļus.
- Trenē asinsvadu sieniņas – vibrācija liek asinsvadiem gan sašaurināties, gan paplašināties, tā mazinot, piemēram, kāju tūsku.
- Pēriens var gan atslābināt un nomierināt pirms miega, gan uzmundrināt un tonizēt no rīta. Lēnāka un maigāka pēršana vedina uz dusu, spēcīgāka un ātrāka rada mundrumu.
Kā izgatavot slotiņu
- Labākais slotiņai ir klūdziņu kārkls (Salix viminalis) – tas pats, ko izmanto arī pinēji, – ar taisniem un gariem zariem, bez sīkajiem zariņiem, dzeltenbrūnu mizu, aug ūdenstilpju krastos, aizaugušos grāvjos.
- Vienai slotiņai vajag vismaz piecdesmit klūgu – pēc iespējas vienādas, tādas, kas resgalī kopā ar mizu ir ap centimetru resnas, bez sānzariem.
- Klūgas jānomizo un istabas temperatūrā jāizžāvē.
- Kad klūgas izžuvušas, sasien – atšķirībā no pirtsslotām klūgu slotu sasien tievgalī, resno galu atstājot brīvu.