• Profesors Danilāns: Tie, kas izguļas labi, kļūst tievāki!

    Padomi
    Santa.lv
    Santa.lv
    30. oktobris
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Matīss Markovskis
    Vēdera ārsts Anatolijs Danilāns ir nudien iedvesmojoša personība! Atklāts, reizēm skarbs, ļoti vieds un humora pilns viņš ir paraugs, ka tik tiešām – ir iespējams dzīvot ne tikai ilgi, bet arī laimīgi un veselīgi. Lūk, 7 vērtīgi daktera padomi labākai dzīvei!
    • Nedomā, ka tikai tev iet grūti. Citiem arī iet grūti. Sava grūtība ir katram. Esmu latgalietis, man kļūst vieglāk, kad saprotu, ka citiem arī neiet viegli. Un rekomendēju katram tādā veidā padomāt.
    • Latvijā dietologi ir pārspīlējuši ēšanas nozīmi. Lai cilvēkam būtu optimāls svars, vajadzīgi vismaz četri punkti. Pirmais: kustības. Otrais: izgulēties – tik, cik daba likusi.

    Tie, kas izguļas labi, kļūst tievāki. Es arī sievai saku – tu necelies agri no rīta, paliksi slaidāka.

    Trešais: labs garastāvoklis. Nu un tad ceturtais punkts – ierobežot ēšanu daudzumā. Vajag visus šos četrus punktus kompleksā, un tad cilvēkam kļūst vieglāk un viņš pats kļūst vieglāks. Vienmēr mācu cilvēkus – ne tik daudz sverieties, cik skatieties spogulī! Ja redzat, ka nokāries vēders, jāsāk tūlīt vingrot.

    • Vajag locīt kaulus. Kad ej, peldi vai vingro, kauli lokās. Ja kauli lokās, kaulu šūnas osteoblasti sāk izstrādāt hormonu, kas paildzina mūžu. Ir arī medikaments osteokalcīns, bet labāk, lai hormonu ražo paši kauli.

    Jāpatur prātā, ka ir kāds abpusējs process – manas smadzenes regulē visu kuņģa un zarnu traktu, bet mans kuņģa un zarnu trakts padara gudrākas, prātīgākas smadzenes.

    Baktērijas palīdz mums domāt – viņas pašas neko prātīgu neizdomā, bet palīdz domāt cilvēkam. Slikti ir tad, ja ir disbakterioze, jo tad baktēriju ir par daudz, un visbiežāk tas ir tāpēc, ka cilvēks par maz kustas. 

    Aizcietējums arī raksturīgs mazkustīgiem cilvēkiem. Fēces lielākā daļa ir baktērijas, un viņas ir jādzen ārā. Mikrobiologi saka: nozīme ir nevis baktēriju daudzumam, bet pareizām attiecībām.

    • baktērijas var sakārtot pareizās attiecībās? Kustēties, pareizi ēst, smaidīt. Smaidīgam cilvēkam baktērijas labākas. Tādēļ es vienmēr smaidu, un mans baktēriju sastāvs kļūst labāks.

    Ja kuņģis ilgi uztur sevī savu saturu, baktērijas sāk nepareizi vairoties.

    Vai arī tās resnajā zarnā krājas un vairojas, bet netiek izvadītas ārā. Kakāšanai vajadzētu būt vismaz reizi dienā.

    • Svarīga ir smadzeņu nodarbināšana. Agrāk mani skumdināja, ka smadzeņu šūnas neatjaunojas, nevairojas, to nekļūst vairāk. Tagad mēs zinām, ka kļūst gan vairāk, un tas notiek tad, ja tu smadzenes kustini. Es, piemēram, šahu spēlētu, bet vairs nav, ar ko spēlēt.

    Tad es analizēju šaha partijas un spēlēju ar datoru.

    Kādas vēl būtu prāta aktivizēšanas metodes, kas varētu palīdzēt gastroenteroloģijas pacientiem? Noteikti lasīšana!

    • Neticu, ka kādreiz būs tā, ka ar vienu tabletīti mēs ilgi dzīvosim un būsim veselīgi. Esmu moderns zinātnieks, pats sekoju līdzi zinātnei un savus kolēģus aicinu lasīt par medikamentiem.

    Jā, medikamentiem ir nozīme, bet tie ir tikai viena daļiņa.

    Viss pārējais ir tas, ko jau teicu, – kustība, miegs, labs garastāvoklis, prāta aktivitāte. Medikamenti vienmēr derēs, bet neaizvietos pārējo.

    • Barības vadā būtiski ir tas, ka tajā no kuņģa ienāk atvilnis. Kuņģis iesviež skābi barības vadā, tāpēc agrāk visiem deva skābi neitralizējošus līdzekļus. Bet tagad zinām, ka labākais ārstēšanas līdzeklis ir dabiskais, un tās ir siekalas.

    Bet siekalas vispirms ir jāsaražo. Tas nozīmē – katram jāsekretē pusotra litra siekalu katru dienu.

    To var izdarīt tikai tad, ja ēdienu košļā. Man pacients saka: «Es, profesor, nevaru košļāt, man zobu protēze.» Tad viņam atbildu, ka ar protēzi ir labāk košļāt nekā bez tās. Būtiski ir, ka nevajag spļaut siekalas ārā, bet norīt, lai siekalas strādā un ārstē barības vadu. Nav labāka ārstniecības līdzekļa par siekalām, tajās ir arī epidermālais augšanas faktors.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē