- Pēc ēšanas izkusties un iedzer minerālūdeni bez gāzes, kumelīšu vai kliņģerīšu tēju, kas veicinās gremošanu. Pret gāzu veidošanos un zarnu graizēm palīdzēs piparmētru tēja, taču tā atslābina arī barības vada un kuņģa pārejas zonu un var veicināt atvilni.
- Ja bagātīgi izdalās kuņģa skābe un rodas dedzināšana, pašsajūtu uzlabos Borjomi vai cits viegli sārmains minerālūdens. Vienīgi iesaku to atvērt un pagaidīt, lai izdalās gāze.
Neej gulēt ar pilnu vēderu, pasēdi vai labāk dodies pastaigāties, lai mudinātu gremošanas traktu darboties aktīvāk.
- Simptomu atvieglošanai un pašsajūtas tūlītējai uzlabošanai bieži tiek izmantoti fermentu preparāti. Tikai ņem vērā, ka bez receptes nopērkamās tabletes satur nelielas fermentu (lipāzes, amilāzes, proteāzes) devas, ar ko pieaugušam cilvēkam nepietiek. Nepieciešamā deva atkarīga no ķermeņa svara un ēdienreizes apjoma, par ko rakstīts arī šo zāļu lietošanas pamācībā.
Taču rēķinies, ka tabletes kuņģa skābē kļūst neaktīvas, tāpēc brīnumainu efektu nevar gaidīt.
Ja ar bezrecepšu fermentu preparātiem nepietiek, ārsts nepieciešamības gadījumā var izrakstīt spēcīgākas gremošanu veicinošas zāles ar lielāku fermentu devu, bet turpmāk no pārlieku bagātīgām maltītēm iesaku atteikties.
!!! Ja smaguma sajūta pakrūtē, turpinot ēst normāli, nepāriet, pieraksties pie ārsta un noskaidro tās iemeslu.