Vai zināji, ka pret kāju salšanu var palīdzēt arī auksts ūdens? Pareizāk sakot, kontrastduša – pāris sekunžu uz kājām laiž aukstu ūdeni, tad siltu, tad atkal aukstu. Procedūru regulāri atkārtojot, var labi norūdīties, jo organisms iemācās radīt siltuma aizsardzību, turklāt temperatūru kontrasts labi trenē asinsvadus. Tiesa, ja cilvēks ir slimīgs, šādas norūdošas procedūras labāk sākt vasarā.
Pēdu masāža
Vienkāršākais un pieejamākais pēdu sildīšanas veids bez palīglīdzekļiem! Labi, ja ir kāds, kurš var izmasēt pēdas, bet pēdu masāžu var veikt arī pats. Pats vienkāršākais ir izberzēt pēdas no pirkstu galiem līdz papēžiem – šurpu turpu, uz augšu un uz leju, bet ne mazāk kā 81 reizi, uzsver ķīnieši.
Ja šķiet, ka 81 reize ir daudz, pamēģiniet – tas neprasīs vairāk par minūti, bet pēdās būs siltums!
Vispirms ieteicams izmasēt kreiso pēdu, pēc tam labo. Kāpēc? Ķīnieši ir izpētījuši, ka caur kreiso pēdu mēs aktivizējam smadzeņu labo puslodi, kas atbild par emocionālo un fizisko stāvokli, bet caur labo pēdu – smadzeņu kreiso, loģisko, puslodi.
Kā vēl sildīt kājas?
- Pie radiatoriem. Pilsētnieki kājas var sildīt pie centrālapkures radiatora. Pie reizes sanāks arī sazemēšanās, jo statiskā elektrība no kājām pa caurulēm aizies zemē. Sazemēšanās ir būtiska. Laukos dzīvojot, tas ir vienkāršāk izdarāms, bet pilsētniekam daudzdzīvokļu mājā visai sarežģīti.
- Kāju vannošana. Vienkāršākais variants ir ieliet bļodā karstu ūdeni (tik karstu, lai āda kļūst viegli sārta) un minūtes desmit kājas kārtīgi izsildīt. Pavisam labi, ja ūdens ir teju līdz puslielam. Tas labi palīdz pret saaukstēšanos. Kāju vannošanu var uzlabot, ūdenim pievienojot sāli, sinepju pulveri vai piepilinot kādu ēterisko eļļu.
- Ar termoforu. Ļoti patīkams sabiedrotais vēsos vakaros un naktīs. Taču… dakteris Kudrjavcevs piebilst, ka termofors var arī izlutināt, jo kājas pierod pie ārēja siltuma avota un pašas vairs neprot sasildīties… Veselīgāk būtu lietot termoforu tikai izņēmuma gadījumos, bet ikdienā kājas masēt un izvingrināt.