- Ja insekta koduma vietā redzams tikai neliels apsārtums un pietūkums, ja sāp un niez vien mazliet, labi palīdzēs aukstas kompreses – pieliec sakostajai vietai dvielī ietītu ledu vai aukstā ūdenī samitrinātu drānu. Un pats galvenais – nekasi cietušo ādas laukumu!
- Ja izsitumu ir daudz un tie ir sakasīti, ādu vajadzētu apstrādāt ar kādu dezinficējošu šķidrumu, piemēram, metilēnzilo vai divprocentīgu pioktanīna šķīdumu, īpaši tas attiecas uz maziem bērniem, jo viņi parasti ļoti sakasa koduma vietas.
- Pretniezes geli bērniem nav labākā izvēle, jo tiem lielākoties nepiemīt dezinficējoša iedarbība (izņemot dažus). Uzklājot šos gelus atkārtoti, tie var iekļūt mikroplaisās vai uz gļotādas, veicinot ādas kairinājumu un bojājumu.
- Niezes mazināšanai var iedzert antihistamīna tableti. Ja ir alerģijas, ieteicams laikus konsultēties ar ģimenes ārstu un vasarā vienmēr pa rokai turēt jaunākās paaudzes iekšēji lietojamas antihistamīna zāles.
Odi un knišļi sakoduši? Lūk, 4 padomi, ko darīt, lai neniez
Padomi
10. jūnijs
Komentēt
Šogad odu un knišļu esot sevišķi daudz, tāpēc vispirms ir jāparūpējas par aizsardzību pret asinssūcējiem – ar rūpnieciski ražotiem vai paša gatavotiem pretodu līdzekļiem. Taču tikpat svarīgi ir zināt, kā sev palīdzēt un mazināt diskomfortu, ja tomēr kāds iekodis un nu dikti niez.