5 produkti, ko var izmantot sildīšanai
- Vārīti kartupeļi. Ar mizu vārīti kartupeļi palīdz krūšu sildīšanai, turklāt tie ilgi turas silti. Kartupeļu kompreses mīkstina smagu klepu un veicina atklepošanu. Siltus kartupeļus saspaidi ar dakšiņu, iemaisi kādu karoti medus (būs efektīvāk!) un liec zonā zem kakla bedrītes.
- Sāls. Uzber uz sausas pannas krietnu kaudzi parastā rupjās sāls, maisot kārtīgi izkarsē, tad ieber kokvilnas maisiņā vai vienkārši kokvilnas zeķē un liec uz krūtīm.
- Sēklas un graudi. Labi derēs, piemēram, linsēklas, griķi, auzas (nevis pārslas, bet graudi ar visu apvalku). Sāpoša kakla un deguna blakusdobumu sildīšanai īpaši ieteicamas ir linsēklas.
- Eļļa. Uz 15 ml bāzes vajadzēs 1 pilienu ēteriskās eļļas, kas atvieglo elpošanu, piemēram, baltegles vai priedes eļļu. Tas ir labs līdzeklis pret klepu arī bērniem – eļļu sasilda un ar to ieziež bērnam krūtis vai muguriņu.
- Kampareļļa. Tās kompreses ir sena, laba metode, kas palīdz gan augšējo elpošanas ceļu sildīšanai, gan arī tad, ja sāp ausis (ja ir stipras ausu sāpes un temperatūra, tad gan bez ārsta ziņas sildīt nedrīkst).
Padoms: sildīšanas procedūru vislabāk veikt vakarā pirms miega. Siltas kompreses vajadzētu turēt apmēram pusstundu, ne ilgāk.
Kad nedrīkst sildīt?
- Ja ir augsta temperatūra. Kad ķermenis jau tā ir karsts, sildīšana var izraisīt pat krampjus.
- Ja slimajā vietā ir kādas ādas problēmas (iekaisums u. c.).
- Ja ir jebkādi audzēji vai agrāk nemanīti ādas veidojumi.
Ņem vērā! Topošajai māmiņai sildīšana jāsaskaņo ar ārstu.