1. Prodroms – agrīni brīdinošie simptomi
Var ilgt no 1 līdz pat 24 stundām.
- Parādās pirms migrēnas lēkmes. Biežāk novērotās pārmaiņas: žāvas, spranda stīvums, slāpes, apetītes izmaiņas, miegainība, nogurums, grūtības koncentrēties un garastāvokļa maiņas, aizkaitināmība, pastiprināta vēlme pēc saldumiem vai izteikti neveselīgiem našķiem.
- Šīs sajūtas nāk no galvas smadzenēm, no hipotalāma, kas ietekmē dažādu ķermeņa sistēmu regulāciju, arī garastāvokli, kuņģi un zarnu traktu, prātu, uzvedību, muskulatūras darbību, ķermeņa šķidrumus.
- Tieši migrēnas prodroms būtu īstais laiks atpūtai, pastaigai svaigā gaisā, biofeedback terapijā apgūtajiem elpošanas vingrinājumiem vai kādai no relaksācijas procedūrām.
2. Aura – migrēnu pavadošie simptomi
Parasti ilgst 5–60 minūtes.
Šī stadija sastopama tikai aptuveni trešdaļai migrēnas pacientu. Visbiežāk var būt redzes traucējumi: mirguļojošas gaismas vai līnijas, zigzaga formas, tumši vai gaiši plankumi redzes laukā. Reizēm novēro jušanas traucējumus – skudriņu sajūtu, notirpumu kādā no ķermeņa daļām.
3. Galvassāpes – migrēnas lēkme
Ilgst 4–72 stundas. Bērniem tā var būt arī īsāka – ap 2 stundām.
Laiks, kad sāp galva. Sāpes bieži ir vienpusējas, pulsējošas un vidēji stipras līdz ļoti stipras. Bieži galvassāpes pavada nepatika pret skaņu, gaismu, smaržām, slikta dūša vai vemšana. Katram šo simptomu smagums un kombinācija var nedaudz atšķirties.
4. Postdroms – atlabšana
Ilgst 24–48 stundas.
- Migrēnas lēkmes pēdējā stadija, kas arī katram noris atšķirīgi.
- Biežāk migrēnas lēkme izbeidzas pakāpeniski.
- Ja migrēnas lēkmi pavada izteikti slikta dūša, reizēm cilvēks sajūt izteiktu strauju galvassāpju atvieglojumu pēc vemšanas.
- Daudziem sāpes atvieglo miegs, arī pretsāpju medikamenti tad iedarbojas labāk.
- Pēc migrēnas lēkmes cilvēks parasti jūtas noguris un izsīcis, viņam grūti koncentrēties. Ļoti reti kāds pēc lēkmes jūt izteiktu enerģijas pieplūdumu.