- Dzelzi saturoši medikamenti jālieto tev noteiktajā nepieciešamajā devā un pietiekami ilgstoši. Lai sasniegtu noteiktu līmeni un uzkrātu dzelzs rezerves, parasti tie ir vismaz trīs mēneši, dažkārt pusgads un pat ilgāk. Rezultātu pārbauda, veicot analīzes.
- Dzelzs preparātus parasti ieņem pusstundu pirms pamata ēdienreizes klasiskajā variantā, uzdzerot svaigi spiestu apelsīnu sulu, lai izdalītos kuņģa skābe, kuras ietekmē tablete sāks šķīst un labāk uzsūksies. Der arī cits skābs dzēriens.
- Dzelzi nedrīkst lietot kopā ar kafiju, tēju un piena produktiem, jo tie pārklāj gremošanas trakta gļotādu un traucē dzelzs uzsūkšanos. Šos produktus ieteicams lietot pēc 1–2 stundām.
- Kuņģa skābi pazeminošus līdzekļus un kalciju saturošus medikamentus dzer ar pusstundas starplaiku pēc dzelzs preparāta.
- Lai nebojātu zobu emalju un zobi nekļūtu melni, tabletes nesakod. Citādi mutē var izveidoties arī čūliņas.
- Daudzi ir iecienījuši dzelzs preparātu šķidrā veidā ampulās, ko pēc atvēršanas atšķaida ar skābu sulu. Dzer caur salmiņu, lai nebojā un neiekrāso zobu emalju!
Lieto dzelzi pareizi! 6 padomi, kas jāņem vērā
Padomi
9. septembris, 2024
Komentēt
Dzelzs mums visiem ir vajadzīga, jo tā veido īpašu proteīnu hemoglobīnu, kas atrodas sarkanajos asinsķermenīšos eritrocītos un transportē skābekli no plaušām uz visām organisma šūnām. Ja tā pietrūkst, jūtamies izsīkuši un miegaini, un tad tā jāuzņem papildus. Vai zini, kā vislabāk to darīt?