- Baldriāna sakne. Ja ir noskaņojums, ka «negaršo un nepalīdz», tēja arī neiedarbosies tik labi. Taču baldriāns ir labs nomierinātājs. Vienīgi tas izceļas ar ilgu iedarbību.
Ja vakarā iedzer baldriāna tēju, miegainība un panīkums var būt jūtams vēl nākamajā dienā.
To rekomendē gados vecākiem cilvēkiem, kas rosās pa māju. Tiem, kam astoņos no rīta jābūt uz svītras un intensīvi jādomā, vakaros baldriāna tēju dzert nav ieteicams, labāk to pievienot kā papildu sastāvdaļu citu drogu tējām.
- Raudene. Viena no labākajām nomierinošajām drogām. Ideāla alternatīva baldriānam – patīkams aromāts un garša. Raudene labi līdzsvaro skatu uz dzīvi – noņem uztraukumu, neradot miegainību. Raudenes tēju gan neiesaka dzert grūtniecēm.
- Vīgrieze. Piemīt ne vien nomierinoša, bet arī pretiekaisuma un sviedrējoša iedarbība (var lietot saaukstēšanās un gripas laikā). Taču vīgrieze ir viltīga: ja gribi, lai vīgriežu tēja uzdzen miegu, ber pavisam nedaudz drogu (mazu šķipsniņu uz krūzi tējas!). Ja pagatavosi stipru uzlējumu, saņemsi gluži pretēju – tonizējošu – efektu.
- Vībotne. Tējām izmanto lapas un ziedus. Turklāt vībotne pieder rūgtajiem augiem – rūgtvielas stiprina organisma imunitāti. Tādējādi vībotne gan mazinās stresu, gan vairos organisma spēju turēties pretī vīrusiem.
- Māteres laksti. Šā auga tējai arī būs divējāda iedarbība – tā gan mazinās satraukumu un stresa raisītās spazmas, kas bieži izpaužas kā neizskaidrojamas galvas, muguras, locekļu sāpes, gan uzlabos sirdsdarbību.
- Melisa. To plaši izmanto Eiropas farmācijas firmas, iekļaujot nomierinošo medikamentu sastāvā. Melisas iedarbību dēvē par maigu, šo tēju droši var lietot darba laikā. Ar melisu neiesaka aizrauties, ja ir zems asinsspiediens, jo melisa to vēl vairāk pazemina.
- Asinszāle. Arvien biežāk dēvē par dabisko antidepresantu, jo zinātnieki secinājuši: asinszāle satur tādas vielas, kas aizkavē depresijas simptomu attīstību. Tādējādi asinszāles tēja būs īsti vietā, ja pārņēmis ilgstošs negatīvisms. Asinszālei piemīt arī pretiekaisuma iedarbība.
- Apinis. Tēja, kas gatavota tikai no apiņa, būs ļoti rūgta, tāpēc apini labāk pievienot citu zāļu uzlējumiem. Apinis efektīvāk palīdzēs maziem bērniem (pat zīdaiņiem) un jauniešiem, nevis vecākiem cilvēkiem. Nedaudz apiņa ziedkopiņu var novietot guļamistabā – arī ieelpojot tie darbosies nomierinoši.