Hipotireozi ārstē ar levotiroksīnu, kas ir sintētiski iegūts T4 hormons, un šis medikaments ir iekļauts valsts kompensējamo medikamentu sarakstā.
Varu iepriecināt – ja bijis izteikts nogurums un citi hipotireozes simptomi,
uzsākot lietot levotiroksīnu, parasti dažu nedēļu laikā pašsajūta ievērojami uzlabojas.
Manā praksē ir bijuši gadījumi, kad radinieki satraucas par savu agrāk aktīvo, dzīvespriecīgo tuvinieci, kas kļūst arvien gausāka, bet, sākot ārstēt hipotireozi, viņa atkal ir mundra un moža.
Levotiroksīns ir medikaments, ko var lietot arī grūtniecības un zīdīšanas laikā. Ja vairogdziedzera funkcija ir palēnināta,
šī terapija nepieciešama līdz mūža galam, lai aizvietotu hormonus, kurus vairogdziedzeris pats pietiekami neizstrādā.
Uzsākot lietot šīs zāles, nepieciešams biežāk veikt analīzes (reizi 6–8 nedēļās) un apmeklēt ārstu, lai pielāgotu levotiroksīna devu. Kad vajadzīgā medikamenta deva atrasta, pietiek ar uzraudzību reizi pusgadā, lai nepieciešamības gadījumā to mainītu.
Ļoti būtiski ir levotiroksīnu lietot no rīta tukšā dūšā, jo uzņemtais uzturs traucē levotiroksīna uzsūkšanos. Vēlams, lai paiet vismaz 30–45 minūtes līdz pirmajai ēdienreizei, bet, ja laika periods ir garāks, tas nav kaitīgi.
Lietojot šo medikamentu, svarīgi uzdzert glāzi ūdens, nevis kafiju!
Levotiroksīnu nedrīkst uzņemt kopā ar kalcija un dzelzs preparātiem, jo kalcijs un dzelzs traucē tā uzsūkšanos no kuņģa un zarnu trakta. Ja nepieciešams lietot šos preparātus, tad labāk to darīt pusdienlaikā vai pēcpusdienā, lai maksimāli izvairītos no to traucējošās ietekmes.