-
Zaļie lapu dārzeņi
Spināti, lapu kāposti, rukola, kreses, brokoļi, mangoldi un citi – tie visi ir bagāti ar K vitamīnu, kas stiprina asinsvadus un pasargā tos no apkaļķošanās. Tāpat šajos zaļajos dārgumos atrodams antioksidantu lādiņš, kas stiprina imunitāti.
-
Pilngraudu produkti
Augstais šķiedrvielu saturs graudus padara par lieliskiem holesterīna apkarotājiem un sirds stiprinātājiem (pētījumos apstiprināts, ka dienišķa pilngraudu produktu ēšana pat par 20 % samazina risku iedzīvoties sirds slimībās), kā arī lieliskiem asinsspiediena regulētājiem. Tāpēc tā vietā, lai baidītos no ogļhidrātiem, uz sava pusdienu šķīvja liksim brūnos rīsus, kvinoju, griķus, auzas, grūbas!
-
Treknas zivis un zivju eļļa
Tādas zivis kā lasis, skumbrija, tuncis, sardīnes un siļķes ir labo taukskābju omega 3 krātuves, un tas nozīmē, ka jāiekļauj savā ēdienkartē vismaz divreiz nedēļā, lai asinīs samazinātu nelabvēlīgos taukus – slikto holesterīnu un triglicerīdus –, kā arī samazinātu asinsspiedienu un cukura līmeni asinīs.
-
Olīveļļa
Veselīgās un it īpaši sirds veselībai labvēlīgās Vidusjūras diētas pamatu pamats olīveļļa ir lielisks antioksidantu, kā arī mononepiesātināto taukskābju avots, tāpēc var mazināt organisma iekaisumus, oksidatīvo stresu un līdz ar to arī risku iedzīvoties dažādās hroniskās slimībās. Apjomīgā pētījumā pierādīts, ka regulāra labas olīveļļas pievienošana ēdienam par 35 % samazina sirds un asinsvadu slimību risku.
-
Tomāti
Tomāti ir īpaši veselīgi to augstā likopēna satura dēļ. Likopēns ir izcils antioksidants, kas spēcina visas organisma funkcijas un pasargā no slimībām. Likopēns arī palīdz regulēt labā holesterīna līmeni, bet tas savukārt – cīnīties pret artēriju apkaļķošanos.
-
Valrieksti
Valrieksti ir lielisks šķiedrvielu avots, kā arī satur tādus svarīgus mikroelementus kā magnijs, mangāns un varš, kas stiprina organismu kopumā un jo īpaši sirdsdarbību. Tāpat pierādīts, ka regulāra valriekstu ēšana piedalās asinsspiediena regulēšanā un oksidatīvā stresa mazināšanā. Lai nezaudētu vērtīgās īpašības, vislabāk valriekstus pirkt veselus un no čaumalām izlobīt tikai tik, cik nepieciešams konkrētajā reizē.