Abonē SANTA+ un saņem individuālu astrologa prognozi šim gadam!
ABONĒT!
  • Kas ir Žilbēra sindroms? Vai to var izārstēt?

    Jautājumi un atbildes
    Ginta Auzniece-Jaunzeme
    Vakar
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Shutterstock
    Kas ir Žilbēra sindroms? Vai to var izārstēt? Cik bīstams tas ir? Lasītājai Marijai atbild infektoloģe hepatoloģe Ieva Tolmane.

    Lasītājas jautājums: Manam dēlam ir 19 gadi. Ģimenes ārsts teica, ka viņam ir Žilbēra sindroms (bilirubīns asinīs ir 50 un vairāk). Pārējās analīzes normā. Veikta ultrasonogrāfija vēdera dobumam, nopietnu patoloģiju nav. Viņš ļoti svīst, ir vājš, slikti guļ un ēd, nemīl piena produktus. Dažreiz elpa smaržo pēc acetona. Vai vēlama hepatologa konsultācija? Ar cieņu Marija

    Marija, kā jau pati saki, Žilbēra sindroms nav slimība, bet gan sindroms. Tas ir ģenētisks sindroms, kad trūkst fermenta bilirubīna pārveidošanai no vienas formas citā, līdz ar to bilirubīns asinīs periodiski var paaugstināties virs normas.

    Var parādīties viegla acu dzelte – biežāk tas notiek pie vēl kādām citām slimībām, alkohola vai medikamentu lietošanas, pārmērīgas fiziskas slodzes vai stresa.

    Būtībā šis sindroms ir labdabīgs un neizraisa citas nopietnas aknu slimības. Kā jau esi minējusi vēstulē, citas aknu analīzes un ultrasonoskopija ir normas robežās.

    Sūdzības, kādas ir tavam dēlam – svīšana, slikta apetīte, miega traucējumi, acetona smaka –, nav saistītas ar Žilbēra sindromu. Es iesaku vērsties pie ģimenes ārsta un kopīgi mēģināt saprast cēloni šīm sūdzībām.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē