Lasītājas vēstule: Man tika nozīmēts «Dicloberl» un «Neurorubine» injekciju kurss, un tagad dūrienu vietās uz sēžamvietas veidojas bumbuļi. Kāpēc tie veidojas, un – galvenais – vai injicētās zāles tad nokļūst tur, kur tām ir jānokļūst, un pilnvērtīgi iedarbojas? Inga
Būtībā tie bumbuļi ir zāles, kas iekapsulējušās vienā vietā, – visticamāk, zāles tikušas ievadītas ļoti ātri, tāpēc nespēj izklīst pa audiem, un veidojas sacietējumi.
Bumbuļiem zem ādas nevajadzētu rasties, ja zāles ievadītas pareizi.
Tas patiesībā ir jautājums par medicīniskā personāla profesionalitāti. Lai tā nenotiktu, ir jābūt pareizam medikamenta ievadīšanas ātrumam un arī vietai. Cilvēkiem ar uzsūkšanās traucējumiem pat neiesaka ievadīt zāles muskulī, bet izvēlēties līdzīgu medikamentu, ko ievada vēnā. Tevis minētajiem medikamentiem arī ir alternatīvas formas, ko var ievadīt venozi.
Kas attiecas uz to, vai zāles var neiedarboties… Jā, var būt, ka zāles neiedarbojas pilnvērtīgi. Reizēm cilvēki paši to jūt, sakot, ka nav vajadzīgā efekta.
Ja cilvēks jūt, ka no špricēm veidojas bumbuļi, es tomēr ieteiktu izvēlēties injekcijām citu medicīnas iestādi un personālu.
Un arī konsultēties ar savu ārstējošo ārstu par iespējām izvēlēties citu grupu medikamentus, kurus var ievadīt citādi. Ja sacietējumos rodas iekaisums, tie sāp, reizēm jāmeklē ķirurga palīdzība un bumbuļi jāizgriež.