– Cenšos atbrīvoties no liekā svara, turklāt man ir augsts asinsspiediens. Ģimenes ārste stāsta, ka asinsspiediena zāles būšot jādzer visu mūžu. Mēģināju nomest svaru, ēdot mazāk un dzerot vairāk ūdens – līdz pat divarpus litriem dienā. Sākumā svars lēnām samazinājās, taču tad pamanīju, ka šķidrums no organisma tiek izvadīts mazāk, nekā iedzerts. Svars arī vairs nekritās, bet sāka pieaugt. Beigās man no izdzertā ūdens daudzuma kļuva slikti, tāpēc tagad dzeru tējas. Ģimenes ārste man izrakstīja «čurājamās zāles», bet nekas nemainās – uz tualeti eju tikpat bieži, cik vienmēr.
Kāpēc no organisma urīna veidā netiek izvadīts šķidrums tik daudz, cik iedzerts?
– Noteikti būtu vērsts apmeklēt dietologu, jo minētie simptomi var liecināt par nepareizi izvēlētu svara zaudēšanas veidu un nesabalansētu diētu.
Ja cilvēks ir vesels – viņam nav ne nieru kaites, ne citas nopietnas slimības –, tad katru dienu no organisma urīna veidā izdalās tikai aptuveni divas trešdaļas izdzertā šķidruma daudzuma.
Pārējais izvadās elpojot, svīstot (tas notiek arī gluži nemanāmi), raudot… Savukārt, ja cilvēks nejūtas īsti vesels un viņu māc bažas, vērts konsultēties ar nefrologu (nieru ārstu) vai urologu, kas izvērtēs, vai nieres ir veselas un strādā labi.
Ja ir augsts asinsspiediens, noteikti jālieto ārsta izrakstītās zāles un jātiek skaidrībā par savas sirsniņas un asinsvadu sistēmas veselību. Tāpēc vēlams doties pie ģimenes ārsta un lūgt nosūtījumu pie kardiologa uz pārbaudēm, lai noskaidrotu, vai nav kāda sirds un asinsvadu kaite. Jo, piemēram, viena no sirds mazspējas pazīmēm ir tūska, šķidruma aizture organismā.