Asarošana aukstā laikā ne vienmēr liecina par sauso acu sindromu, tā rodas tīri fizioloģiski. Mainoties gaisa temperatūrai, asaras starp plakstiņiem kļūst nestabilas un, uzpūšot vējam un acis samirkšķinot, aiztek projām.
Lai asaras stabilāk turētos uz acs virsmas, var lietot aizsargbrilles, ko parasti izmanto, nodarbojoties ar ziemas sporta veidiem. Aukstā, vējainā laikā un vēl jo vairāk, kad uzsnieg sniegs, no kura atstarojas ultravioletie stari, var valkāt arī saulesbrilles. Tikai šādi iespējams mazliet pasargāt acis no asarošanas ārā. Brilles ieteicams pārklāt ar pretsvīšanas līdzekļiem, lai, mainoties temperatūrai, uzreiz neaizsvīst. Valkājot optiskās brilles, priekšroka dodama hameleonu lēcām, kas ultravioletajos staros ietonējas.
Uzturoties telpās, acīs var pilināt mitrinošus pilienus, tā dēvētās mākslīgās asaras, kas uzlabo asaru sastāvu, taču, izejot ārā, pilieni ilgi nedarbosies. Ieteicams apmeklēt acu ārstu un pārbaudīt acis. Varbūt acis aukstumā un vējā pastiprināti asaro, jo ir plakstiņu pozīcijas problēmas. Ja nepieciešams, plakstiņus var koriģēt ķirurģiski.
Profilaksei der palietot vitamīnus un omega taukskābes, kas padarīs asaras kvalitatīvākas un stabilākas. Tā kā komplekso acu vitamīnu sastāvs ir ļoti līdzīgs, tos var izvēlēties par akcijas cenām vai vienkārši pēc sajūtām, kuri šķiet patīkamāki.Ieplānot sūtīšanu uz soc. tīkliem