3 padomi, kā kopt galvas ādu ikdienā
- Jānopērk īstie šampūni – maz kairinoši – un jālieto pamīšus ar speciālajiem šampūniem. Labāk izvēlēties aptieku šampūnus. Šampūnu klāsts seborejiskas ādas kopšanai ir plašs – piemēram, Vichy ir labi šampūni, Polytar, Fongitar…
Arī darvas šampūni der.
No veikalu Drogas šampūnu klāsta, ja cilvēkam dermatīts ir pavisam vieglā formā, ikdienas mazgāšanai pietiks ar Fructis antidandruff un Head and Shoulders. Tie satur cinka piritionu, kas notur ādu normālā stāvoklī.
- Mati pareizi jāmazgā. Katram šampūnam ir pamācība, cik bieži tas jālieto. Bet viena lieta visiem ir vienāda – šie speciālie šampūni jāiemasē matos, jāizmazgā, jāizskalo un jāieliek atkārtoti, jāsaputo un jāpatur 3–5 minūtes, lai paspēj iedarboties.
Seborejiskai ādai paredzēto šampūnu var lietot arī kopā ar citu – nekairinošu šampūnu.
Proti, vispirms matus izmazgā ar, tā teikt, parasto šampūnu un pēc tam matos ieputo un patur speciālo šampūnu.
- Reizi nedēļā pirms matu mazgāšanas galvas āda jāieeļļo. To var darīt gan ar tējaskoka eļļu (izpēti koncentrāciju – iespējams, jāatšķaida!), diždadžu, vīnogu kauliņu vai labu olīvu eļļu. Ir speciāli maisījumi matu kopšanai. Eļļa jāiemasē galvas ādā, dvieli apkārt un 15–20 minūtes patur, lai iedarbojas. Pēc tam izmazgā ar šampūnu.
Svarīgi! Lielāku problēmu gadījumā jāiet pie dermatologa, lai izraksta recepšu zāles – ziedi un šķidrumu, kas aizver sīkos asinsvadiņus un nomierina šūnas.
Vai seborejiskais dermatīts ir lipīgs? Nē! Ja tev ir šīs slimības, citiem nav jābaidās apgulties uz tava spilvena. Ne seborejiskais dermatīts, ne psoriāze nelīp!