• Kā palīdzēt, ja esi aizsmacis vai bez balss

    Padomi
    Santa.lv
    Santa.lv
    1. janvāris
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Puhhha/Shutterstock.com
    Deguns, rīkle un balsene ir cieši saistītas lietas, tāpēc nav brīnums, ja augšējo elpceļu vīruss nonāk arī balsenē, raisot balss saišu pietūkumu, apsārtumu, ko izjūtam kā balss piesmakumu vai pat nespēju parunāt.

    5 padomi, kā rīkoties, lai ātrāk atgūtu balsi

    1. Kad balss aizsmakusi, jāievēro klusuma režīms – jārunā iespējami maz, arī nepārspīlējot ar čukstēšanu, jo arī tā sasprindzina balss saites.
    2. Ja tomēr nepieciešams kaut ko pateikt, jārunā tādā veidā, kā pašam šķiet vieglāk, – lai balsi noslogotu iespējami maz. Sakāmais jāskandē uz izelpu, kad atslābst visi ķermeņa muskuļi, tajā skaitā balsenes.
    3. Lai atgūtu balsi, var dzert pienu ar medu, pilināt kaklā smiltsērkšķu eļļu, kas labi palīdz pret gļotādas iekaisumiem.

      Svarīgi! Smiltsērkšķu eļļa noteikti jāatšķaida ar kādu neitrālu eļļu proporcijā 1:3, lai neapdedzinātu rīkles gļotādu.
    4. Noderēs kumelīšu vai kliņģerīšu inhalācijas. Taču jāelpo silti, mitri garaiņi, nevis karsti – lai neapplaucētos. Pēc ūdens uzvārīšanas katls jānoņem no plīts, nedaudz jāatdzesē un tikai tad jāieelpo tvaiki.
    5. Īpaši nevēlami ir gāzētie dzērieni, jo ogļskābā gāze rada atraugas, kas satur kuņģa skābes un pepsīna atvilni. Barības un gaisa ceļi krustojas tieši pie balsenes, tāpēc daļa no šīm vielām nonāk balsenē. Arī tas var radīt nelielus balss saišu apdegumus, kas izpaužas kā balss aizsmakums vai kamola sajūta kaklā.

    Svarīgi! Pie ārsta jādodas, ja aizsmakums saglabājas ilgāk par piecām dienām.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē