- Vēdini telpas! Svaiga gaisa ieplūšana telpās mazina vīrusu koncentrāciju. Protams, vēdinot telpu, tā uz dažām minūtēm jāatstāj, nevis jāpaliek turpat blakus, pacietīgi drebinoties.
- Bieži mazgā rokas! Vīrusi izplatās gaisa pilienu ceļā, un, cilvēkam šķaudot, tie pārvietojas aptuveni 3–5 metru rādiusā. Vīrusi paliek arī uz galda, datora tastatūras, telefona, durvju rokturiem un spēj izdzīvot līdz pat desmit dienām. Veids, kā mazināt šādu aplipšanas risku, ir bieži mazgāt rokas.
- Dzer daudz šķidruma. Aktīvāka ūdens un zāļu tēju dzeršana, kā arī C vitamīnu saturošu augļu un dārzeņu ēšana var būt itin efektīvi pasākumi laikā, kad apkārt daudzi slimo.
- Lieto ziedes, kas aiztur vīrusus! Tās gan pilnībā negarantē izvairīšanos no inficēšanās, tomēr var palīdzēt, lai izvairītos no vīrusu iekļūšanas deguna gļotādā un tālāk elpceļos. Vīrusiem nepatīk ēterisku eļļu sastāvā esošās bioloģiski aktīvās vielas. Efektīvākās šajā cīņā ir skujkoku, citrusaugu, tējaskoka un eikaliptu eļļas. Padoms: ēteriskās eļļas lieto divas nedēļas, tad ievēro pauzi.
Labas ziedes, kas traucē vīrusiem iekļūt organismā
- Rinogels. Satur: smiltsērkšķu, eikaliptu, dižegles, piparmētru eļļas un kliņģerīšu tinktūru.
- Lorozols. Satur: dižegļu, eikaliptu eļļas, skujkoku hlorofila karotīnpastu un kliņģerīšu tinktūru.
- Virogels. Satur: skujkoku ēteriskās eļļas un silbiolu.
- Lorozīvs. Satur: propolisu, mūmiju, dižegļu eļļu, mentolu, kliņģerīšu tinktūru, skuju hlorofila karotīnpastu.
- Balzams Zelta zvaigzne. Satur: kamparu, mentolu, piparmētru, Austrālijas sudrabkoka, bazilika un kanēļkoka eļļas.