-
Kā zināt, cik daudz vīlēt ādas sabiezējumus uz pēdām un papēžiem?
Nedrīkst vīlēt tik ilgi, kamēr pēda kļūst rozīga, jo tas nozīmē, ka jau novīlēts viss raga slānis, un tad pēda kļūs jutīga vai pat sāpīga. Pēdas nevajadzētu vīlēt biežāk kā reizi nedēļā. Vislabāk to darīt pirms dušas, vannas vai kāju peldes, nevis pēc tam, kad kājas izmirkušas.
-
Kāda vīle būs visvairāk piemērota?
Svarīgi ir izvēlēties pēc iespējas maigāku pēdu vīli, jo tad pastāv mazāks risks, ka pēdu novīlēsi par daudz.
-
Kā sev palīdzēt, ja plaisā papēži?
Mājās kājas vari papeldināt jūras sāls un sodas ūdenī vai kumelīšu vai kliņģerīšu novārījumā. Pēdu plaisiņas vari paskalot un patīrīt ar ūdeņradi, pēc tam sasmērēt ar aptiekās nopērkamiem līdzekļiem, piemēram, Kerasal, Bionect.
Vari arī kā kompresīti uzlikt propolisu eļļā.
Saplaisājušu pēdu ādu vari izmērcēt arī ceriņu lapu novārījumā un pēc tam apsmērēt ar medu. Krēmus un ziedes lieto uz nakti, bet pirms došanās dienas gaitās uz saplaisājušās ādas uzlīmē plāksteri, lai izvairītos no infekcijas.
-
Kādus krēmus izvēlēties pēdu ikdienas kopšanai?
Ja tavām pēdām ir raksturīgi plaisāt, pēdu ikdienas kopšanai izvēlies krēmus, kas paredzēti īpašai kopšanai. Bieži šo krēmu sastāvā ir 10 procenti urīnskābes (urea). Ja papēži saplaisājuši jau tā pamatīgāk un varbūt sāp vai pat asiņo, pirmais palīglīdzeklis var būt kāda aptiekā nopērkama pantenolu saturoša ziede.