- Dienas laikā meklē nelielus kontrastus. Varbūt vari, piemēram, aiziet līdz mašīnai vai iznest atkritumus, saģērbjoties vieglāk? Izej laukā kaut vai uz balkona paelpot svaigu gaisu – uz desmit, divpadsmit sekundēm. Rūdīšanās ir arī ieelpot gaisu, kura temperatūra ir zemāka nekā temperatūra telpās.
- Ja ir iespēja, izej uz piecām, desmit, divdesmit sekundēm basām kājām pastaigāt pagalmā vai dārzā. Ja dzīvo pilsētā daudzdzīvokļu mājā, izej basām kājām uz balkona vai pastaigā pa aukstu grīdu dzīvoklī. Taču nesaldē kājas lieki – bāli zilganas pēdas rāda, ka asinsrite jau bremzējas. Tad, kad asinsrite aktivizējas, āda kļūst sārta.
- Ienākot mājās, tūliņ pat atver logus un kārtīgi izvēdini telpas. Ienākot no āra, dzīvoklis vienmēr šķitīs siltāks. Ja vari, guļamistabā noregulē vēsākus radiatorus.
- Pēc dušas uz pēdām uzlej aukstu ūdeni.
- Mazgā seju ar vēsu ūdeni vismaz no rīta un vakarā.
- Paturi plaukstas pārmaiņus siltā un aukstā ūdenī. Vai vienkārši iemērc tās uz mirkli vēsā ūdenī. Ja vari, uzliec uz skausta roku, kas saslapināta vēsā ūdenī. Tā tu dienas laikā iedod sev pa signālam vien – čau, aukstumiņ!
Kā ikdienā sadraudzēties ar aukstumu?
Padomi
4. novembris, 2020
Komentēt
Lai ziemā tik traki nesaltu, sāc rūdīties! Jau tagad! Vingrinājumi un mazi ikdienas paradumi, lai sadraudzētos ar drēgnumu.