Neviena no šīm pazīmēm katra atsevišķi neliecina par šizofrēniju, bet to kopums signalizē par iespējamu šo slimību.
- Dezorganizēta un fragmentāra, saraustīta domāšana. Noslīd no tēmas, īpatnēja loģika vai tās trūkums, sakarības zudums starp teikumiem un pat vārdu savienojumiem.
- Emocijas izbālē. Liels egoisms. Neredz citu vajadzības un sāpes, bet redz tikai sevi. Zaudē iejušanās spēju, aukstums pret citiem.
- Gribas traucējumi. Trūkst uzņēmības, ierosmes. Nespēja koncentrēties, uzsāk vai turpināt mērķtiecīgas darbības. Nevar tikt galā ar sīkiem sarežģījumiem.
- Intereses zudums par lietām, kas agrāk patika. Pasliktinās sekmes skolā, parādās aizmāršība, pazaudē lietas. Saglabājas atmiņa, taču gribas vai interešu trūkuma dēļ nevar atcerēties gadu, datumu, dienu, cilvēku vārdus. Apātija.
- Asa reakcija ikdienišķās situācijās.
- Personīgās higiēnas neievērošana. Nevērība pret savu apģērbu, izskatu, māju, apkārtni.
- Noslēdzas sevī. Bija sabiedrisks un pēkšņi kļūst nesabiedrisks. Sajūta, ka apkārtējie viņu nesaprot, tas var pāraugt naidā un rupjībā pat pret tuviniekiem.
- Dzirdes halucinācijas: apgalvo, ka gan sev apkārt, gan ķermeņa iekšienē – galvā, krūtīs, vēderā, pat spermā – dzird balsis.
- Murgi, īstenībai neatbilstošas idejas. Par izsekošanu, iedarbību uz domām, indēšanu. Pārliecība par īpašām spējām, īpašu statusu sabiedrībā un tamlīdzīgi.
- Mainās rokraksts, pazūd plastika – soļo nostieptām kājām kā zaldāts. Trūkst mīmikas, seja kokaina, neko neizsakoša. Vai arī parādās liekas kustības: acu raustīšanās, samākslots smaids, īpatnēja žestikulācija.