Dermatoveneroloģe norāda, ka, visticamāk, te ir runa par vīrusu dermatozi, kas ir kārpu rašanās iemesls. Mazmeita ir no kāda inficējusies, un pazeminātas imunitātes apstākļos vīruss jūtas labi un attīstās. Tas var būt saistīts arī ar pašinficēšanos, kad iesākumā ir viena kārpa, kuru bērniņš kasa un knaiba, tā vīruss izsējas lielākā platībā, un rezultātā kārpu ir daudz. Acīmredzot, meitenītei ir problēmas ar imunitāti, tāpēc viņas uzturam un ādas veselības stāvoklim būtu jāpievērš lielāka uzmanība, ādai jālieto kopjoši, mitrinoši līdzekļi.
Ja kārpu tiešām ir ļoti daudz, būtu labi mazmeitu aizvest pie dermatologa.
Pirmkārt, ir jānoskaidro, vai tās vispār ir kārpas, jo ir arī citas vīrusu dermatozes, kas nav īsti kārpas, bet izskatās līdzīgi. Kas tieši ir mazmeitai – to pateiks dermatologs klātienē.
Kārpas ārstē gan ar lokāliem medikamentiem, gan ar iekšķīgi lietojamiem vispārējiem medikamentiem, kā arī ar lāzeru un kriodestrukciju ar šķidro slāpekli jeb piesaldēšanu atkarībā no tā, kāds ir kārpu veids un cik kārpas ir dziļas. Neskaidros gadījumos no ādas veidojuma paņem materiālu analīzei, taču šādas analīzes tiek taisītas reti.
Ja kārpas ir tiešām lielas, biezas, gadās, ka tās ļoti grūti padodas ārstēšanai. Citreiz pietiek ar vienu apstrādes procedūru, un kārpa ir nost. Tā kā tiek minēts, ka kārpu ir daudz, iespējams, ar visām vienā reizē nevarēs tikt galā.
Otrkārt – jātiek skaidrībā, kas notiek ar bērna imunitāti. Iespējams, būs nepieciešama ne tikai ārīga kārpu ārstēšana, bet arī vispārēja ārstēšana. Tad mazmeitai izrakstīs pretvīrusu līdzekļus un līdzekļus imunitātes celšanai, tāpēc precīza diagnoze te būtu ļoti svarīga. Protams, ir gadījumi, kad kārpas pazūd pašas no sevis bez īpašas ārstēšanas, jo uzlabojas imunitāte. Gadās arī, ka ļoti intensīvi ārstē, bet nekas nepalīdz, tad atmet ārstēšanai ar roku un kārpas pašas no sevis pāriet. Bet, kamēr nekas lietas labā vēl netiek darīts, jāatceras, ka mazmeita kārpas var pielipināt arī citiem.