Lastītājas vēstule: Man jau kādus divus gadus ikdienā ir paaugstināta temperatūra: 37,2–37,6 grādi (mērot gan ar spirta, gan ar dzīvsudraba termometru). Esmu noteikusi parasto asinsainu – viss labi. Gadījās arī pie vēdersāpēm uztaisīt ultrasonogrāfiju vēdera dobumam un datortomogrāfiju – arī viss normāli. Pie ginekologa esmu bijusi – tāpat viss labi.
Ko vēl man izmeklēt, lai pārliecinātos, ka šī temperatūra ir mana norma un ka problēma nepastāv?
Varbūt neko nevajag meklēt un jāpieņem, ka šī ir mana dabīgā temperatūra? Bet agrāk tāda man nebija.
Kad minēju par šo temperatūru ģimenes ārstei, viņa savā kabinetā pamērīja ar elektronisko termometru, un tas radīja 36,5 (man ar elektroniskajiem nekad nerāda pareizi), un līdz ar to nekādus tālākus izmeklējumus veikt nesūtīja.
Ikdienā man ir normāla pašsajūta, tikai, kā jebkuram, mēdz uznākt nogurums un bezspēks. Agnese
Agnese, varu jūs nomierināt – pēdējā laikā uzskats par normālu ķermeņa temperatūru ir mainījies. Ja tā nepārsniedz 38,0 °C, satraukumam nav pamata. Tā kā dienas sākumā ķermeņa temperatūra ir zemāka, bet dienas beigās pieaug, varat veikt mērījumus no rīta un vakarā un tos salīdzināt.
Piebildīšu, ka emocionāli labiliem cilvēkiem temperatūra, mērot vienlaicīgi abās padusēs, var atšķirties.
Veiktajos izmeklējumos un analīzēs jums nekādas novirzes no normas nav konstatētas un ikdienā jūtaties labi, tāpēc vēl kādi sarežģītāki un dārgāki izmeklējumi nav nepieciešami. Ja agrāk tāda temperatūra nebija, iesaku jums paanalizēt dzīves, darba un emocionālā noskaņojuma izmaiņas pēdējo gadu laikā un pieņemt šādu ķermeņa temperatūru par savu individuālo normu. Temperatūru lielā mērā nosaka arī mūsu ikdienas aktivitātes un emocionālais stāvoklis.