Iemesli sliktajam notikumam – urīna nesaturēšanai – var atšķirties.
- Tā mēdz būt kā simptoms pie citām slimībām vai situācijām, pat banāla urīnceļu infekcija mēdz noritēt ne tikai ar dedzināšanu, sāpēm, bet arī veicināt urinācijas biežumu un neatliekamu urināciju līdz pat inkontinencei jeb urīna nesaturēšanas epizodēm.
- Tāpat urīna nesaturēšanu sievietēm mēdz izraisīt urīnceļu un dzimumorgānu audu atrofija. To var uzlabot, lietojot lokālu hormonterapiju – estrogēna krēmus vai gelus.
- Pastiprināta urīna izdalīšanās var izpausties hiperglikēmijas jeb cukura diabēta dēļ – tad jāsāk pamatslimības ārstēšana.
- Pārlieka darbošanās sporta zālē ar smagumiem, piemēram, tupšanās ar lieliem svariem, ir papildu risks, lai izveidotos urīna nesaturēšana.
- Bet urīna nesaturēšana var būt arī kā atsevišķa slimība. Tas saistīts ar dzimumu – sievietēm ir citāda iegurņa anatomija. Urīnpūšļa slēdzējmuskuļa jeb sfinktera anatomiskā uzbūve sievietēm gadu gaitā ir pakļauta lielām izmaiņām.
Tie ir muskuļi, kurus gadu gaitā ietekmē grūtniecības, dzemdības, liekais svars, slimības, kuras saistītas ar vēdera spiediena palielināšanos.
Piemēram, Covid-19 pandēmijas laikā saslimušajiem bija jāklepo visai pamatīgi un ilgstoši, un tagad urīna nesaturēšanas problēma ir paasinājusies.