Nepatīkama džinkstoņa ausīs var būt daudzu iemeslu dēļ. Galvenais ir saprast, kāda tā ir.
Ja ausīs it kā sīc, vaina vispirms jāmeklē tajās. Varbūt tās ir sekas pēc bērnībā pārslimota auss iekaisuma, antibiotiku lietošanas, kas var bojāt ausu nervu šūnas, arī senāk lietotiem preparātiem pret tuberkulozi vai pēc saskarsmes ar kaitēkļu apkarošanas līdzekļiem, kas vēl ne tik sen tika plaši izmantoti lauksaimniecībā un sadzīvē.
Līdzko šie sīcošie trokšņi parādās, jāiet pie ģimenes ārsta, kurš tad arī izlems, kā rīkoties tālāk.
Visefektīvāk vērst situāciju par labu var pirmajā gadā. Ja problēma ir ielaista, būs grūtāk, taču dzīvību un arī ne veselību sīkšana ausīs neapdraud, tā tikai rada diskomfortu. Pirms iemigšanas var austiņās paklausīties nomierinošu mūziku, lai nomāktu džinkstoņu, jo visvairāk tā traucē tieši klusumā. Vēl var ieteikt lietot divdaivu ginka (Ginko biloba) lapu ekstraktu.
Tas uzlabos asins cirkulāciju un nenodarīs organismam kaitējumu.
Taču, ja trokšņi ausīs ir pulsējoši, tas jau ir nopietnāk, jo tādus trokšņus var izraisīt kāda galvas asinsvadu patoloģija, piemēram, pārāk plānas to sieniņas. Ja asinsspiediens ir paaugstināts, galvas asinsvads var plīst – sekas var būt ļoti bīstamas. Tieši tāpēc to nedrīkst atstāt bez ievērības. Ja ausīs dzirdami pulsējoši trokšņi, par to vispirms vajadzētu aprunāties ar savu ģimenes ārstu, kas tālāk nosūtīs pie speciālista, piemēram, neirologa. Dakteris ieteiks veikt datortomogrāfijas angiogrāfiju, kurā tiks pārbaudīti galvas asinsvadi.