4 likumi, ja vēlies lietot uztura bagātinātājus tievēšanai
- Iepriekš vērts parunāt ar speciālistu, vismaz ar ģimenes ārstu. Pirmkārt, organisms var būt individuāli jutīgs pret kādu no sastāvdaļām. Otrkārt, ja cilvēks jau lieto kādus medikamentus, uztura bagātinātāja aktīvā viela var pazemināt vai pastiprināt to iedarbību.
- Svarīgi, kur uztura bagātinātājs tiek pirkts, un noteikti jāpārbauda, vai tas pie mums ir reģistrēts. Joprojām ir daudz dažādu brīnumu, kas tiek tirgoti, izmantojot tīkla marketingu, un tu pat nezini, kas tur safasēts, un vai tas, kas rakstīts uz etiķetes, atbilst tam, kas produkta sastāvā. Vienmēr jāatceras, ka pasaulē daudzas zāles un uztura bagātinātājus arī vilto, tāpēc vēl jo svarīgāk, kur tos iegādājas.
Zini! To, vai produkts ir reģistrēts Latvijā, var pārbaudīt, ierakstot tā nosaukumu PVD uztura bagātinātāju reģistrā: https://registri.pvd.gov.lv/ub. Ja produkts ir reģistrēts, parādīsies arī sīkāka informācija par tā ražotāju, sastāvu un lietošanu. - Jāizpēta sastāvs. Īpaši piesardzīgiem jābūt, izvēloties pulveri, kas paredzēts, lai aizvietotu maltītes, – jāaprēķina, vai tiešām dienas devā būs vajadzīgais vitamīnu, olbaltumvielu un minerālvielu daudzums. Nereti, redzot garo sastāvdaļu uzskaitījumu, liekas, ka produktā ir vai visa Mendeļejeva tabula, minerālvielas un vitamīni, bet īstenībā pēc daudzuma tur nav pat dienas devas, kur nu vēl problēmas atrisināšanai vajadzīgā zāļu deva.
- Rūpīgi jāizlasa lietošanas noteikumi – daudzus preparātus iesaka lietot tikai īsu laiku vai konkrētā dienas laikā. Ir arī, piemēram, tādi, kurus nevajag lietot pēc pulksten 18, citādi tie traucēs miegu.