Stāsta IEVA: - Veicām analīzes pie alergologa, un testi atklāja, ka Paulam ir alerģija pret ļoti daudz ko – pienu, piena produktiem, kviešiem, olas baltumu un dzeltenumu, griķiem. Viņš no tā visa pats neko nebija ēdis. Tikai caur manu pienu. Kad izslēdzu visus tos produktus no sava uztura, alerģijas izpausmes pazuda. Tad aizgājām pie cita daktera, kurš pēc urīna analīzēm noteica, ka Paulam alerģijas vairs nav. Tas, acīmredzot, bijis viens uzplaiksnījums, no kura puika nav varējis ilgi attapties. Paulam kādu laiku ēdienkarte bija ļoti ierobežota – dārzeņi, augļi, gaļa un Ķelmēnu rupjmaize, jo tajā atšķirībā no citām rupjmaizēm nav pievienoti kviešu milti. No gaļas Paulam sākumā devām trusi, jēru vai medījumu – gaļu, par ko zinām – tā ir tīra no ķīmijas.
ĒRIKS par gatavošanas smalkumiem dēla pirmajā gadiņā: – No gaļas Paula ēdienkartē pārsvarā bija tieši truša gaļa, jo to pirku no pazīstamiem zemniekiem – z/s Sveķi. Tā ir kvalitatīva, tīra gaļa. Dārzeņus un citus produktus pirkām un pērkam ekoloģisko produktu veikalos vai no zemniekiem. Man ir svarīgi dot bērnam tikai tādu produktu, par kura izcelsmi esmu drošs. Protams, būt simtprocentīgi pārliecinātam par pilnīgi visu nav iespējams. Piemēram, par banānu, kas tik ļoti garšo Paulam, par tā izcelsmi nezinām praktiski neko. Gatavojot Paulam ēdienu, parasti izvēlos produktus tvaicēt, nevis vārīt, jo tad produkts saglabā maksimāli daudz vērtīgo uzturvielu.Ēdiena gatavošanā, kuru piedāvāju šajā publikācijā, izmantoju olīveļļu – arī to pērku ekoveikalā vai no sava drauga pavāra Mārtiņa Sirmā, kas pats to gatavo. Mārtiņa gatavoto eļļu var iegādāties galerijā Istaba vai veikalā Dikļos (viņš pats tur dzīvo).
Biezenis – pamatēdienā un saldajā
Ēriks piedāvā receptes, kas piemērotas mazuļiem pirmā gada beigās. Pamatēdienā – kālis ar truša gaļu. Saldajā – bumbieris ar rozīnēm.
Kālis ar truša gaļu
VAJADZĒS:
*1 ēdamkaroti ar kaudzi gabaliņos sagrieztas truša gaļas,
*puskrūzi gabaliņos sagriezta kāļa,
*pustējkaroti olīveļļas.
GATAVOŠANA
Kāli un trusi liek tvaicēties apmēram 10–15 minūtes (atkarībā no tā, cik lielos gabaliņos sagrieztas sastāvdaļas).
Kad kālis mīksts un gaļa gatava, visu sablenderē un pievieno olīveļļu.
! Ja biezenis sanāk pārāk biezs, var pieliet ūdeni, kas katliņā palicis pēc tvaicēšanas un piesūcies ar produktu aromātu. Ja sastāvdaļas pirms tam vārītas, var izmantot arī buljonu.
Bumbieris ar rozīnēm
VAJADZĒS
*vienu bumbieri,
*sauju rozīņu.
GATAVOŠANA
Bumbieri sagriež gabaliņos un kopā ar rozīnēm liek tvaicēties uz 5 minūtēm. Pēc tam sablendē.
Labu apetīti!