Netīkami pieskārieni
«Piemēram, alerģijas izpausmes uz rokām, ekzēmas, psoriāze – bioloģiski tas nozīmē, ka cilvēkam ir bijis ļoti nepatīkami vai pretīgi kaut kam pieskarties, bijusi vēlme kaut ko atgrūst. Un tad ir jāmēģina saprast, ko īsti tad cilvēks tik ļoti ir vēlējies atgrūst,» skaidro Aļona. «Atnāk pie manis 41 gadu veca sieviete ar ekzēmas klātām plaukstām.
Atklājam, ka pirms gada, kad viņai bija 40, sieviete pārdzīvojusi spēcīgu konfliktu, kurā ir bijusi spēcīga vēlme atgrūst no sevis prom nepatīkamu cilvēku. Tālāk – dalām vecumu (40 gadu) uz pusēm. Atklājas, ka 20 gadu vecumā kādā mājas ballītē sieviete piedzīvojusi seksuālu uzmākšanos.
Tincinu tālāk – kas notika 10 gadu vecumā? Un sieviete atceras, kā pagraba tumsā pieskārusies kādam priekšmetam, no kura viņai virsū uzlēkusi pele un ļoti pārbiedējusi.
Tālāk – 5 gadu vecumā? Izdodas atcerēties epizodi, kad mājās vecākiem bijusi ballīte un naktī viņas istabā ienācis kāds piedzēries viesis, kas pieskāries viņai un nobiedējis. Šādi notikumi var būt visdažādākie, bet konflikta būtība ir viena – nepatīkams, biedējošs pieskāriens. Dziedināšana caur atmiņām izlādē uzkrāto. Sākam runāt, šķetināt, un tad parasti izrādās, ka kaut kādu iemeslu dēļ cilvēks par šiem pārdzīvojumiem nevienam nav stāstījis – bijis kauns.
Tad panācu, ka sieviete izkliedza visu to, kas īstajā brīdī nav pateikts. Beigās sekoja atvieglojuma pilna nopūta, un abas sapratām – lādiņš ir noņemts, izkliegts, iestājies atslābums. Tā punktu pa punktam iespējams izlādēt šādas situācijas, un slimības cēloņa apzināšanās vien jau var ievērojami uzlabot veselības stāvokli,» savu pieredzi klāsta speciāliste. Un izstāsta arī citus līdzīgus piemērus, kad emocionālu pārdzīvojumu dēļ, tos laikus neatrisinot, rodas slimības.
Raksta turpinājums: