Cik ilgs laiks nepieciešams, lai pilnībā atjaunotu organisma aizsargspējas un atgūtu spēku pēc slimošanas? Un cik ilgi bērns var pārnēsāt slimību izraisošus vīrusus un būt drauds apkārtējiem? Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pediatre Liene Smane skaidro, ka visbiežāk reģistrētās akūtās bērnu slimības nosacīti var iedalīt trijās lielās grupās un katrai slimībai ir savs inkubācijas periods, kā arī laiks, cik ilgi mazo slimnieciņu vajadzētu izolēt no apkārtējiem.
Elpceļu slimības
Elpceļu jeb akūtās respiratorās slimības izraisa dažādu grupu vīrusi un baktērijas. Tās izpaužas ar tādiem klasiskiem simptomiem kā paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, iesnas, iekaisušas acis, kakla sāpes, galvassāpes, nogurums, samazināta apetīte un sāpes muskuļos.
Lai arī bērnam vairs nav ne paaugstināta temperatūra, ne iesnas, ne klepus un mazais kopumā jūtas labi, pediatre Liene Smane iesaka paturēt bērnu mājās nedēļu pēc tam, kad visi simptomi jau ir izzuduši.
Daktere skaidro, ka organismam ir nepieciešams laiks, lai tas pēc slimošanas atjaunotos. Papildu nedēļa mierīgā režīmā bez liekas slodzes palīdz bērnam kārtīgi izgulēties, atjaunot ēšanas režīmu un vienkārši atpūsties no slimošanas, kas paņēmusi daudz spēka.
Ja bērnu ved uz dārziņu jau pirmajā vai otrajā dienā pēc simptomu izzušanas, imūnā sistēma vēl nav paspējusi atjaunoties un pastāv liels risks, ka bērns tuvākajā laikā var saķert citu vīrusu vai bakteriālu slimību. Jāatceras, ka īpaši uzņēmīgi pret slimībām ir bērni līdz divu gadu vecumam, jo viņu imūnā sistēma vēl nav pilnībā attīstījusies.
Raksta turpinājums: