Kādi faktori veicina celulīta rašanos?
Visbiežāk celulīts veidojas, ja ir nepietiekama fiziskā slodze, stāsta kosmētiķe Gita Vilensone. Tādejādi netiek nodrošināta pietiekama asinsrites un limfas attece, kas nodrošina vielmaiņas galaproduktu izvadīšanu no organisma. Lieliski, ja atliek laiks un iespējas sporta zāles apmeklējumam- atzīst Gita, - tomēr, ja šādas iespējas nepastāv, tad vajadzētu izvēlēties pastaigas svaigā gaisā, izvēlēties kāpt pa kāpnēm, nevis braukt ar liftu, tāpat arī iet ar kājām dažas pieturas, nevis braukt ar sabiedrisko transportu.
Celulīta veidošanos veicina neveselīga pārtika. Neveselīga pārtika ir viens no iemesliem, kādēļ celulīts rodas gados jaunām sievietēm. Pusaudžu vecumā priekšroka tiek dota dažādām neveselīgām uzkodām, našķiem, saldinātiem, gāzētiem dzērieniem. Pastāv uzskats, ka modificētā pārtika negatīvi ietekmē cilvēka organismu un veicina arī celulīta veidošanos. Ideālā variantā ir iegādāties pārtikas produktus eko veikalos vai no zemnieku saimniecībām, stāsta Gita.
Celulīta veidošanos veicina arī nepietiekošs šķidruma patēriņš. Dienā nepieciešams uzņemt 1,5 – 2,5 l šķidruma (vislabāk ūdeni), ņemot vērā katra cilvēka organisma īpatnības un veselības stāvokli.
Svarīgi ir izvēlēties piemērotu apģērbu un apavus.Apspīlētas bikses traucē asins mikrocirkulācijai un limfas plūsmai. Augstpapēžu kurpes maina ķermeņa stāju, lielākoties- negatīvi. Celulīta veidošanos var veicināt arī neveselīgi paradumi, piemēram, kāju sakrustošanu un regulāras karstas vannas.
Arī smēķēšana pasliktina asinsriti, jo ar laiku asinsvadi „aizsprostojas”. Smēķētājiem Gita iesaka papildus lietot antioksidantus, lai organisms varētu „attīrīties”.
Kā cīnīties ar celulītu?
Cīņai ar celulītu jābūt kompleksai, nepietiek tikai ar krēmu lietošanu mājas apstākļos.
Gita iesaka vispirms doties pie speciālista, lai noteiktu kāda ir celulīta pakāpe. Nevajadzētu jaukt celulītu kopā ar aptaukošanos, tās ir divas atšķirīgas lietas! Pārdomājiet savu dzīves ritmu (fizisko slodzi, ēdienkarti, kaitīgos ieradumus) un izslēdziet visus celulītu veicinošos faktorus- rosina Gita.
Ja ir pirmā celulīta pakāpe, kad ādas nelīdzenumi ir redzami tikai spilgtā apgaismojumā, varētu pietikt ar fiziskām aktivitātēm, rūpīgu krēmu lietošanu mājas apstākļos un pretcelulīta masāžu.
Ja celulīts ir 2.-4. pakāpē, kad jau redzama tā saucamā „apelsīna miza”, smaguma sajūtu kājās un tūska, tad ir jāsāk aktīva cīņa- uzsver Gita. To iespējams izdarīt, veicot procedūru kursu skaistumkopšanas salonā. Ultraskaņa (efektīvi ievada ādā kosmētiskos līdzekļus), ietīšanas procedūras (noņem tūsku, samazina taukaudu slāni) un vakuuma masāža (samazina lieko taukaudu slāni, nostiprina saistaudus), elektrolipolīze (lieko taukaudu samazināšana), ķermeņa aplikācijas (dūņas vai specifiskas maskas), krioterapija, radiofrekvences terapija, u.c.
Atkarībā no izvēlētās procedūras un celulīta pakāpēs tiek izstrādāts individuāls plāns, parasti procedūras iesaka veikt 1-2 reizes nedēļā 2-6 mēnešu garumā.
Papildus iespējams lietot kompresijas zeķubikses, lietot uztura bagātinātājus, dzert organismu attīrošas un drenējošas tējas.
Gita iesaka, pēc sasniegtajiem rezultātiem „neatslābt”, jo celulīts nepazūd uz visiem laikiem. Atsākot iepriekšējo dzīves stilu, tas atkal atgriezīsies. Ir jāturpina ādas kopšana mājās un ik pa laikam jāveic uzturošās procedūras skaistumkopšanas salonā.
Teksts- Diāna Rozentāle
Konsultē- Skaistumkopšanas salona „Ville” kosmētiķe Gita Vilensone