- Velnarutks (Cicuta virosa) ir ļoti indīgs augs, kas ietekmē centrālo nervu sistēmu un var būt letāls. Šim ej ar lielu līkumu!
Foto: Wikimedia CommonsVelnarutks - Oleandrs (Nerium oleander) ir skaists, bet ļoti toksisks Latvijas dārzu košumaugs, kas var izraisīt smagu saindēšanos. Indīgas ir visas tā daļas!
Foto: Wikimedia CommonsOleandrs - Plankumainais suņstobrs (Conium maculatum) ir ļoti toksisks Latvijas pļavu augs, kas var būt pat nāvējošs. No tā stingri jāizvairās.
Foto: Wikimedia CommonsPlankumainais suņstobrs - Sarkanā uzpirkstīte (Digitalis purpurea) satur glikozīdus, kas var izraisīt smagu sirds aritmiju. Bieži sastopama dārzos kā košumaugs.
Foto: Wikimedia CommonsSarkanā uzpirkstīte - Melnā velnoga jeb vilkoga (Atropa belladonna) ir indīgs augs, kas var izraisīt halucinācijas, delīriju un pat nāvi.
Foto: Wikimedia CommonsMelnā velnoga jeb vilkoga - Bebrukārkliņš (Solanum dulcamara) satur toksiskus savienojumus, kas var izraisīt kuņģa un zarnu trakta darbības, kā arī neiroloģiskus traucējumus.
Foto: Wikimedia CommonsBebrukārkliņš - Maijpuķīte (Convallaria majalis) satur glikozīdus, kas var izraisīt neregulāru sirds ritmu un citus sirdsdarbības traucējumus. Pēc maijpuķīšu lasīšanas uzreiz jānomagā rokas!
Foto: PixabayMaijpuķītes - Eiropas segliņš (Euonymus europaeus) satur toksiskus savienojumus, kas var izraisīt kuņģa un zarnu trakta darbības traucējumus, reiboni un pat sirds aritmiju.
Foto: Wikimedia CommonsEiropas segliņš - Purva purene (Caltha palustris) var izraisīt izteiktu ādas kairinājumu un tulznu veidošanos.
Foto: Wikimedia CommonsPurva purene - Lielā strutene (Chelidonium majus) satur toksiskus alkaloīdus, kas var izraisīt kuņģa un zarnu trakta darbības traucējumus un aknu bojājumus.
Foto: Wikimedia CommonsLielā strutene
Bīstamais skaistums – Latvijas augi, kas var pat noindēt
