Kanādas zeltslotiņa (Solidago canadensis)
Diezgan nīsta nezāle, bet – arī dekoratīva un ļoti vērtīga! Daudzi to pat pļavās izrok un stāda dārzā. Zinātnieki un fitoterapeiti atklājuši, ka zeltslotiņa ir izcils līdzeklis nieru darbības uzlabošanai – veicina kapilāro asinsriti nierēs, kas ir ļoti svarīgi, kad samazinās glomerulu filtrācijas ātrums, kas noved pie nieru mazspējas. Palīdz arī pie nierakmeņu izvadīšanas.
Kā pareizi pagatavot zeltslotiņas tēju?
Citi lasa
- Tāpat kā ar pārējiem augiem – savāc, sasmalcini, sažāvē. Lieto pa ēdamkarotei uz glāzi karsta ūdens un ļauj ievilkties.
- Lai būtu efekts, labāk lietot kursa veidā aptuveni trīs nedēļas no vietas un tad atkārtoti pārbaudīt nieru darbību – glomerulu filtrācijas ātrumu analīzēs: tam vajadzētu uzlaboties
Pļavas plostbārdis (Tragopogon arvensis)
Pēc šī auga ziediņa var noteikt pulksteņlaiku – ziediņš atveras no rīta, bet ap vienpadsmitiem priekšpusdienā aizveras. Vizuāli zieds mazliet atgādina pieneni, bet tas ir uz pusmetrīga kāta ar nokarenām lapām.
Plostbārži aug pa vienam un ir sastopami gandrīz visās pļavās. Augs ir divgadīgs – pirmajā gadā tas veido lapu rozetīti un saldenās lapiņas ir izmantojamas kā zaļums uzturā.
Otrajā gadā ievāc tējai – ļoti labi iedarbojas uz nierēm, īpaši, ja ir tāda kaite kā glomerulu nefrīts, kas ir autoimūna slimība, kad kopā ar urīnu no organisma zūd olbaltumvielas un eritrocīti. Plostbārdis kombinācijā ar zeltslotiņu (attiecībā 1:1) pret šo kaiti darbojas izcili! Tēju pagatavo, ēdamkaroti augu maisījuma aplej ar glāzi karsta ūdens, pagaidi, līdz ievelkas, un dienas laikā izdzer.
Ārstniecības augus nedrīkst žāvēt tiešos saules staros, labāk tumšā, sausā un siltā vietā.
Ķeraiņu madara (Galium aparine)
Šo tu noteikti, iebrienot pļavā, esi pamanījusi – pinas gar kājām! Burvīga nierakmeņu šķīdinātāja un veicina arī asins veidošanos, piemēram, pie mazasinības, pie leikocītu trūkuma. Īpaši, ja leikocīti samazinājušies ķīmijterapijas laikā, ārstējot onkoloģisku kaiti. Lieto tējai.