1. kļūda – nepareiza stāja
Tam nav sakara ar skaistumu – tikai pareiza stāja un gaita nodrošina nūjošanas efektu, jo tad visiem muskuļiem ir vienmērīga slodze. Ja nūjo ar salīkušu muguru, tas pat ir bīstami – var iedzīvoties plecu vai spranda sāpēs.
Pareizai stājai jānostājas uz pilnām pēdām, mugura taisna, galva mazliet tiecas uz augšu, skatiens uz priekšu, pleci iztaisnoti un nolaisti, sēžamvieta pievilkta klāt.
Četriem ķermeņa punktiem (pa diviem plecu un gurnu kauliņu līnijā) ir jāveido taisnstūris un jāatrodas vienā plaknē. Jābūt sajūtai, it kā līdz zodam aizvilktu jakas rāvējslēdzēju. Kustību sāk, sperot soli no papēža un liekot kāju pie zemes tā, it kā ar pēdu mēģinātu samīt citrona pusīti.
2. kļūda – ejot saliec roku elkonī
Šī ir lielākā tipiskā kļūda – soļot ar elkonī saliektām rokām. Rokām ir jābūt atbrīvotām, tām dabiski jāvēzējas uz priekšu un atpakaļ, un elkoņi nedrīkst būt piespiesti ķermenim. Uz priekšu roka nedrīkst virzīties augstāk par nabas līmeni.
Lai iemācītos pareizu roku kustību, nūjošanas instruktori bieži vien izmanto vingrinājumu, kurā divi vai vairāki nūjotāji sadodas vilcieniņā ar horizontāli novietotām nūjām un tad iet uz priekšu. Tas pieradina soļot, nesaliecot rokas elkonī. Mācoties individuāli, iesaka pasoļot ar nūjām, tās vienkārši velkot līdzi un vēzējot rokas.
3. kļūda – nepareizi novieto nūju
Tas liekas tik dabiski – iespraust nūju sev priekšā un uz tās mazliet atbalstīties. Tā cilvēki dara, piemēram, ejot kalnā. Taču nūjošanas knifs slēpjas tieši tajā, ka galvenais nūjas atspēriena punkts ir nevis pirms ķermeņa, bet aiz tā. Tas it kā stumj ķermeni uz priekšu, padarot iešanu ātrāku, enerģiskāku, līdz ar to arī efektīvāku. Lai veidotos pareizs atspēriens, nūja jānovieto solim pa vidu.
4. kļūda – roka visu laiku cieši satver nūju
Patiesībā nūjas rokturis pilnībā jāsatver tikai tajā mirklī, kad nūju pārceļ uz priekšu. Kad roka sāk virzīties atpakaļ, plauksta jāatver un pirksti nedaudz jāizpleš (tikai plaukstu gan nevajag izvērst vai kaut kā iegriezt). Būtībā roka visu laiku jādarbina satveršanas un atlaišanas režīmā – tad augšdelma muskulis strādā nepārtraukti.