Biežāk krampis sarauj tieši kāju. Par laimi, tiem nekādu ļaunu seku nav. Joprojām nav līdz sīkākajai niansei izpētīts, kāpēc mūs šī liksta vispār piemeklē, taču parasti krampji rodas šādos gadījumos.
-
Ja cilvēks ikdienā par maz dzer ūdeni
Nepietiekama šķidruma uzņemšana ir visbiežākais krampju rašanās cēlonis. Turklāt nepietiekama dzeršana saistās arī ar minerālvielu (magnija, kālija un kalcija) trūkumu organismā Tātad – ir jādzer vairāk!
-
Ja ir kādas kaites
Krampjus novēro, piemēram, ja ir slims vairogdziedzeris, arī cukurslimība. Turklāt – jo vecāks cilvēks, jo krampji piemeklē biežāk.
Tāpat krampjus novēro arī tad, ja ir asinsvadu kaites.
Ja ir paplašinātas kāju vēnas un vēl krampji, ieteicams pasmērēt tās vietas ar kādu no vēnām domātajiem preparātiem. Tie uzlabos venozo atteci un tādējādi arī mazinās krampjus. Noteikti vērts aprunāties ar ģimenes ārstu, kurš ieteiks, ko darīt tālāk.
-
Ja lieto medikamentus
Piemēram, ir urīndzenošas zāles, kas izdzen no organisma kālija sāļus, ķermenim tā sāk trūkt, un rodas muskuļu krampji. Urīndzenoši līdzekļi ļoti bieži tiek nozīmēti kombinācijā ar medikamentiem pret augstu asinsspiedienu un ja ir sirds mazspēja.
Tāpēc, kad lieto šos urīndzenošos līdzekļus, vajadzētu vairāk ēst kāliju saturošus produktus – banānus, kartupeļus, žāvētas plūmes, aprikozes, rozīnes.
Kartupeļus vārot, kopā ar šķidrumu tiek nolieti arī visi labie kālija sāļi, tāpēc labāk būtu kartupeļus cept vai vārīt zupās.
Kā uzreiz pieveikt krampi?
- Par spīti sāpēm, krampja sarautā vieta jāmēģina izkustināt, iztaisnot, izmasēt.
- Krampja sarautajā vietā vari iemasēt arī kādu pretsāpju gelu. Aptiekās pieejami kādi divdesmit, piemēram, Dolobene, Diclac, Voltaren, Dolmen…